Menü Kapat

Fenerbahçe Üçüncü Takımı

Fenerbahçe tarihinde haklarında hiçbir bilgi bulunmayan, bir fotoğrafı bile bilinmeyen insanlar var. 25 Eylül 1924 tarihli Spor Alemi dergisinde rastladığımız bir fotoğraf ve bir haber, bize haklarında hiçbir şey bilinmeyen Fenerbahçe üçüncü takımı hakkında bir şeyler sunuyor.

Belki yıllar sonra birileri çıkıp bu fotoğrafta yer alan on beş kişiden biri ikisi için “Ben kim olduğunu biliyorum” der. Hiç bilinmeyecek olsalar da biz üzerimize düşeni yapalım ve resimleri ile beraber, denk geldiğimiz haberi de yayınlayalım.

İzmir’e gitmişler, oradakilere muhteşem bir Fenerbahçe izletip, dönmüşler… Onların ve rakiplerinin ruhu şâd olsun.

Fenerbahçe Tarihi Çalışma Organizasyonu


Fenerbahçe Üçüncü Takımı Avdet Etti

Geçen hafta iki oyununu yazdığımız Fenerbahçe üçüncü takımı Pazartesi sabahı (Gülnihal) vapuru ile Bandırma tarikiyle İzmir’den şehrimize gelmişlerdir. Fener’in küçük futbolcuları bu seyahatten pek memnun bulunuyorlar. Bu küçükler Altay ikinci takımına sıfıra karşı sekiz ve Altınordu ikinci takımına karşı sıfıra karşı altı sayı ile galip geldikten sonra kendi egzersizlerini meraklılara temaşa ettirmişler ve ertesi gün de Hilal birinci ikinci muhtelit takımı ile bir müsabaka yaparak sıfıra karşı dört ile yine kazanmışlardır.

En son olarak yapılan maç ise Karşıyaka ile icra edilmiş ve bunda da Fenerbahçe küçükleri sıfıra karşı on bir sayı ile ihraz-ı galibiyet etmişlerdir. Futbolun bihakkın fennini kavramış İstanbul’un bu küçük sporcularını tebrik ederiz.

1 Comment

  1. ERCÜMENT Bilgici

    Merhabalar.. Paylaştığınız ilk resimde en sağdaki dedem Şehabettine çok benziyor.Dedem Fenerbahçe 1924
    meşhur şampiyon 3 .takimda oynamıştı.

Bir Cevap Yazın