Menü Kapat

Hollanda’da Bir Fenerbahçe

Fenerbahçe Spor Kulübü, tarihi boyunca çok fazla sayıda takıma ilham verdi. Renkleri, arması, isminin bir kısmı! Bunları ihtiva eden birçok kulüp var. Fakat Hollanda’da bir Fenerbahçe! İşte bu yeni. Gerçi aradan 11 sene geçmiş ama bizim için yeni. Ayrıca üzerinden ne kadar zaman geçmiş olursa olsun, tazeliğini hep koruyacak güzellikte bir hatıra. Sözü, fazla uzatmadan hikayenin kahramanı, kıymetli büyüğümüz Mustafa Oduncu‘ya bırakalım. Ama önce ekleyelim: “Keşke Fenerbahçe Spor Kulübü, bütün gelir gruplarından çocuklara, daha çok kıymet verebilse…”

Fenerbahçe Tarihi Çalışma Organizasyonu


Mustafa Oduncu Anlatıyor

“Sene 2011… Hoofddorp şehrinde amatör bir kulübün çocuk takımları vardı: 5, 6, 7, 8, 9, 10 yaş grupları. Daha doğrusu altyapıdaki bütün çocuk takımlarına bir isim vermişler o zaman. Juventus, Milan, Arsenal, Porto, Bayern falan. Bu çocuklara da “Siz de Fenerbahçe olacaksınız” demişler. Tesadüf, ben de bunu internette gördüm. Hemen takımın sorumlusu bir ebeveyn ile iletişim kurdum ve ziyaretlerine gittim. Gördüm ki kendilerine isim verilen hiçbir çocuk takımının üzerinde, bir iki ufaklık hariç, o takımın forması yok. Twitter üzerinden Türkiye’deki dostlardan çocuk formaları istedim. Sağ olsunlar, fazlasıyla gönderdiler. Böylece SV Hoofddorp‘un Fenerbahçe’si, üzerlerinde ismini aldıkları takımın formasını giyen tek çocuk takımı olmuşlardı.”


Fenerbahçe Resmî Dergisindeki Haber

“Fenerbahçe büyüklüğü öyle bir büyüklüktür ki adı konamaz” diyen İslam Çupi’nin haklılığına, kulüp ve taraftarlar olarak her geçen gün bir kez daha şahit oluyoruz. Hollanda’da geçtiğimiz aylarda, futbol namına hem ilginç hem de gururumuzu okşayan bir olay yaşandı. Hollanda’nın SV Hoofddorp Kulübü’nden Küçükler Ligi’nde mücadele eden “Fenerbahçe” adında minik bir takım olduğunu duyan Hollanda’da yaşayan taraftarımız Mustafa Oduncu, takım sorumlusu Remco Bekker’i arayarak bu takım hakkında bilgiler aldı. Bu minik oyuncuların Fenerbahçe forması ile maçlara çıktıklarını gören taraftarımız, minikleri tesislerde ziyaret ederek onlara yeni sezonun orijinal Fenerbahçe formalarını hediye etti. Oduncu, yaptığı ziyarette miniklere hem Fenerbahçe formalarını teslim etti, hem de her yıl onlara yeni formalar getireceğinin sözünü verdi. SV Hoofddorp Kulübü yetkilileri, yapılan bu jestin ardından, “Fenerbahçe Spor Kulübü’nün büyüklüğünü bir kez daha gördük” diyerek Kulübümüze ve formaları getiren taraftarımıza teşekkür etti. SV Hoofddorp Kulübü’nün Fenerbahçe minik takımının yeni formalarına kavuşmuş hali ayrıca yerel basında da yer buldu ve ilgiyle takip edildi.

Hollanda'da Bir Fenerbahçe
Hollanda'da Bir Fenerbahçe

Bir Cevap Yazın