Menü Kapat

Slavia Prag İstanbul’da

Her şeyden önce Tuncay Yavuz‘a kocaman bir teşekkür etmemiz gerekiyor. Eğer “Slavia Türkiye’ye gelmeden önce arşivlere bir dalsak fena olmaz.” demeseydi, belki yine bir şeyler yapabilirdik ama bu kadar büyük bir iş ortaya çıkmazdı. Slavia Prag İstanbul’da neler yapmış, bunu günü gününe bulmak bir yana, muhteşem fotoğraflara da eriştik.

Sayfalarca tarama ve transkripsiyondan (ve tabii bulduklarımızın verdiği büyük heyecandan) sonra yolumuz yine “Suna ve İnan Kıraç Vakfı“nın müthiş arşivine düştü. Burada şunu vurgulamadan geçmeyelim; son zamanlarda Türk spor tarihine “Suna ve İnan Kıraç Vakfı – İstanbul Araştırmaları Enstitüsü” kadar görsel kazandıran başka bir kurum olmamıştır.

Aşağıdaki yirmi adet görsel kurumun eşsiz koleksiyonundan çıktı. Bazılarını teşhis edebildik. Kimisi için tahminlerimiz var. Meraklıları için her halükarda eğlenceli bir beyin fırtınası olacak.

Aşağıdaki bağlantıdan (*) indirilebilen .rar dosyasında fotoğrafların yüksek çözünürlüklü versiyonları toplu halde bulunuyor. Slavia Prag kulübüne ve tarihçilerine, Spor Tarihi Araştırmaları Derneği, FenerbahceTarihi.org ve “Suna ve İnan Kıraç Vakfı”nın kıymetli yetkililerinden bir armağan… Saygı ve sevgilerimizle…

Fenerbahçe Tarihi Çalışma Organizasyonu


(*) Suna ve İnan Kıraç Vakfı Arşivi’nden Slavia Prag Fotoğrafları


Slavia Prag İstanbul’da Twitter #’i

Bir Cevap Yazın