Menü Kapat

Otuzuncu Yıl Dönümü

Otuzuncu Yıl Dönümü

1938 yılında kutlanacak olan Fenerbahçe’nin otuzuncu yıl dönümü için merasim programı Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından gazetelere aşağıdaki şekilde bildirilmişti. Sizlerle paylaşmak istedik. Okurken siz de “Keşke her sene aynısı yapılabilse…” diyeceksiniz. Birlik ve beraberliğe giden yolda çok güzel bir adım olur. Keyifli okumalar.

Fenerbahçe Tarihi Çalışma Organizasyonu


Fenerbahçe’nin Otuzuncu Yıl Dönümü

Fenerbahçe Spor Kulübü’nden: Kulübümüzün 30uncu yıl dönümü münasebetiyle 19 Haziran Pazar günü saat 16.00’da başlayıp 20.00’de bitmek üzere fevkalade merasim yapılacak ve Fenerbahçeli gençlerin topluluk ve birliğini gösterecek bir program tatbik edilecektir.

Merasime eski ve yeni Fenerbahçeli bütün sporcuların iştirak edeceği bir resmi geçitle başlanacaktır. Bu resmi geçidi bayrak merasimi, sporcuların and içmesi, Atatürk’ün büstüne çelenk koyma merasimi takip edecektir. Bu merasimi müteakip Fenerbahçeli küçükler arasında bir futbol müsabakası yapılacaktır. Bu müsabakanın hitamını takiben tam saat 17.30’da kulübümüzün Yunanistan’dan 30uncu yıl dönümü münasebetiyle davet edilen Enosis-Panathinaikos muhteliti ile birinci takımımız arasında bir futbol maçı icra edilecektir.

30uncu yıl dönümümüze iştirak edecek zevat Köprü’den 14.30, 15.20, 15.50 ve 17.00’de hareket edecek vapurla merasime, müsabakalara ve maça yetişebilirler.

30 uncu yıl dönümümüz merasimi münasebetiyle Fenerbahçe stadımız dahilinde, gelecekler için, hususi tertibat alınmıştır. Bu tertibata göre kapalı tribünler baştan aşağı numaralıdır. Kapalı tribün fiyatı alelumum bir liradır. Bundan maada bütün açık tribünlerin fiyatı 50 kuruştur. Bu iki mevki haricinde biri Atatürk büstü arasında ve diğeri koşu pisti üzerinde iki hususi yer ayrılmıştır. Bu yerlere üzerinde damga ile murassalı kulüp davetnamesini hamil olanlar girebileceklerdir. Diğer kısım davetiyeler, üzerlerinde yazılı olduğu veçhile, açık tribünlere mahsustur. Gişeler ve kapılar tam ikide açılacaktır.

Fenerbahçe Kulübü, 30uncu yıl merasimine iştirak edecek muhterem halkımızdan yukarıki tertibata itina buyurmalarını bilhassa rica eder.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nden: 19/6/938 Pazar günü Kadıköyü’nde kulüp merkezinin bulunduğu Fenerbahçe Stadı’nda 30uncu yıl dönümü merasimi icra edileceğinden kulüp müessislerinin merasime iştirak etmek üzere saat 15.30’da kulübe teşrifleri rica olunur.


20 Haziran 1938 tarihli Son Posta gazetesinden Otuzuncu Yıl Dönümü.
20 Haziran 1938 tarihli Tan gazetesinden Otuzuncu Yıl Dönümü.

Bir Cevap Yazın