Menü Kapat

Fenerbahçesiz Bir Milli Lig

Fenerbahçesiz Bir Milli Lig

Rahmetli İslam Çupi, Türkiye’nin her şehrinde Fenerbahçe’ye edilen küfürlerden bıkıp usanmış ve aşağıdaki yazıyı kaleme almış. Üstadı Fenerbahçesiz bir milli lig önerecek kadar kızdırmışlar…

Fenerbahçe Tarihi Çalışma Organizasyonu

Mutat Not : Yolunuzu, üstadın yazılarının derlendiği IslamCupi.org adresine düşürmeyi unutmayın.


Milli Lig Tehlikede

Fenerbahçe’nin üstüne bu kadar gidilmez? Fenerbahçe maç yapmak için Türkiye’nin hangi vilayetine gitse, şevkatsizliğin en gaddarını görüyor, küfür kafirin en galizini sineye çekme mecburiyetinde kalıyor.

Fenerbahçe’nin “Türkiye’nin ortak kinini” odaklaştırmak için, bu ülke vilayetlerine ne yaptık ki?

İstanbul dışında Fenerbahçe uçağı hangi havaalanına konsa orada biriken kalabalık, Türkiye’nin geleneksel efendilik simgesi “hoşgeldin” yerine başkan Ali Şen’e ve yönetime, kafileye, futbolcu ve taraftara yakası hiç açılmamış küfürlerle gamatayı basıyor.

Olay otele gelirken, maça giderken, o kentte kalırken ve dönüşe hazırlanırken, aynı çirkin laf şelalesi altında devam ediyor.

Bu sistemli kampanya, Fenerbahçe’yi bugün olmasa bile, yarın öbür gün “kendisini milli ligin dışına atma” tedbirini almaya sevk edecek belki de…

Çünkü ben İstanbul ve civar vilayetlerden getirdiğim Fenerbahçelilerle maç yapacağım şehrin günlük ekonomisini canlandıracağım, stadı rakibe bir yıllık büteyi rahat kaldıracak ölçüde dolduracağım, sonra yetkili yetkisiz tüm Sarı-Laciverli kalabalığa ana avrat sövülmesine izin vereceğim.

Bunun adı spor yapmak, futbol oynamak da değildir, milli lig uğruna katlanılacak bir mükellefiyet de…

Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş asıra varan tarihleri içinde şampiyonluğa doymuşlardır, futbolun en uç keyiflerine de…

Ben ayda 100 milyar tutan sporcu bordrosu altına imza atacağım, 10-15 branşta faaliyet gösteren bir gerçek spor kulübü olacağı, futbol Türkiye’de güzelleşsin diye trilyonluk takımlar kuracağım, sonra sırf top ekibini bölük pörçük ayakta tutmaya çalışan Anadolu vilayetlerine maç yapmaya gittiğim zaman, en galiz küfürlere muhatap kalıp, başkanım, yöneticim, futbolcu ve taraftarımla ana avratlı bir küfür duşunun altında yıkanacağım.

Bu yıl hedef Fenerbahçe’dir. Yarın öbür gün iştah Beşiktaş ve Galatasaray’ın başı üstünde dalgalanacaktır.

Milli ligin devamını, bu kinle, bu nefretle, bu sevgisizlikle sağlamak mümkün değildir.

Ben 3 büyükler olarak Türkiye’nin her gittiğim vilayetine ekonomik refah götüreceğim, stadlarınıza bu maçta yıllık futbol bütçenize yetecek kalabalığı dolduracağım, sen bana şehirde bulunduğum sürece ana avrat söveceksin.

Ne bu trilyonluk takımı sen küfür edesin diye yaptım, ne 100 yıllık yüce taraftarı senin arenanda her türlü hakarete ve aşağılanmaya muhatap olsun diye yarattım, ne de bütün bu mali yükü kaldırmak için seçtiğim kulüp başkanı ve yönetimimi senin şamar oğlanın olsun diye podyuma çıkardım.

Sarı-Lacivertli takıma yapılan bu davranışlar, makul boyutu ve insaf sınırlarını aşmıştır.

Böyle giderse “milli ligi veto ve tanımama” hareketi Fenerbahçe’den gelecektir, büyük bir ihtimalle…

Fenerbahçesiz bir milli lig, hem Sarı-Lacivertli ekip için, hem düşmanlığı çekilmez ve açık hale gelen Anadolu için, daha hayırlı olur, belki de…

İslam Çupi | 9 Nisan 1996 – Milliyet Gazetesi (Fenerbahçesiz Bir Milli Lig)

Bir Cevap Yazın