Menü Kapat

Sarı Lacivert Dergisi

Sarı Lacivert Dergisi

Fenerbahçe tarihi boyunca birden fazla “Sarı Lacivert Dergisi” çıktı fakat 1983 tarihli olanı en yakın tarihlisi ve aynı zamanda en kısa ömürlüsü… Fenerbahçe Spor Kulübü Müzesi’nin eski müdürü Alp Bacıoğlu‘nun bundan 30 sene önce çıkardığı dergi, sponsor bulamadığı için kapanmış. “Çıkarken” başlıklı başlangıç yazısını, dergiye emeği geçenlerle buraya almak istedik.

Fenerbahçe Tarihi Çalışma Organizasyonu


Çıkarken

Fenerbahçemizin 76 yıllık geçmişinde zaman zaman çıkan Fenerbahçe ile bu dergilerde yükselen kalem sahibi bazı fedakar kişilerin övülmeye değer çabaları hariç Fenerbahçe kulübü yayın sahasında adını duyuramamıştır. Türkiye’nin en popüler, en ileri, en büyük spor yuvasının uğrayacağı haksız hücumlara ve uzun geçmişinde olduğu gibi pek çok kötü niyetlerin hedefi olması ihtimaline karşı menfaatlerinin korunması şarttır.

Sporsever halkımızın büyük çoğunluğu Fenerbahçe isim ve varlığına gönülden bağlıdır. İşte ana amacımız ismimizin altındaki başlıkta okuduğunuz şekli ile Türkiye’nin en büyük taraftar kitlesinin sesi olmaktır. Bu sahada bugüne kadar Fenerbahçe taraftarı pek sessiz ve öksüz kalmıştır. Ancak “Sarı Lacivert Fenerbahçe” Fenerbahçeli taraftarlara yönelik bu şekli ile yalnız onların düşüncelerini yayınlamakla görevini bitirmiş olmayacaktır. Kulübümüzün haklarını korumayı ve bunları sizlere duyurmayı yine baş amaçlarımızdan biri saymaktayız.

Her şeye rağmen bu dergiyi yayınlarken gözü kapalı kulüpçü olacak değiliz. Fenerbahçeliliğin sembollerinden olan ağırbaşlılık ve doğruluktan asla ayrılmayacağız. Sporumuza fayda ve onur getirecek her başarıyı her güzel olayı rakiplerimiz tarafından yaratılsa bile Fenerbahçeliliğe yaraşır centilmenlikle alkışlayacağız.

Ancak hemen şunu ilave edelim ki rengimiz sarı-lacivert olduğuna göre en baş görevimiz Fenerbahçe’nin iyiliği ve yükselmesi olduğu ortaya çıkar. Bu gaye uğruna dergimizi yaşatmak ve daha mükemmel hale getirmek siz okuyucularımızın desteğine bağlıdır. Fenerbahçe’nin gür sesini sizlere duyurmaya çalışırken bize destek olacağınızı umar, sizlere şimdiden teşekkürlerimizi sunarız.

Sarı Lacivert Dergisi


İmtiyaz Sahibi: Alp Bacıoğlu

Genel Yayın Yönetmeni: Adem Yılmaz

Yazı İşleri Sorumlusu: Aslan Hüsnü Kanık

Fotoğraf ve Redaksiyon: Mehmet Timuçin Sucu

Grafik ve Teknik Sekreter: Hüseyin Belgerden

Reklam Sorumlusu: Erkin Sarpkaya

Halkla İlişkiler Sorumlusu: Selver Eren

Bir Cevap Yazın