Menü Kapat

Başımız Sağ Olsun

Ülkemizin yaşadığı büyük deprem felaketinde Fenerbahçe Spor Kulübü‘nün ülkenin geri kalanıyla beraber giriştiği muazzam dayanışmayı, resmî sitedeki haberlerden faydalanarak burada derlemeye çalışıyoruz… Kulübümüzün canla başla çalışan personeli yanında, organizasyonu sağlayan Başkanımız Ali Y. Koç ve Yönetim kurulu üyelerimiz başta olmak üzere gecesini gündüzüne katan iletişim departmanına sonsuz teşekkürlerimizle… Başımız sağ olsun.

Bu ülkenin vicdanlı insanları, gelecekte benzer acıların yaşanmaması için üzerlerine düşen her türlü vazifeyi yapacaktır.

Fenerbahçe Tarihi Çalışma Organizasyonu


Acımız Büyük

6 Şubat 2023 Pazartesi 10:29

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve birçok ilimizde hissedilen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Fenerbahçe Spor Kulübü


Ülkemizdeki Tüm Spor Organizasyonları Durduruldu

6 Şubat 2023 Pazartesi 12:01

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve başta Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa olmak üzere birçok ilimizde hissedilen ve ülkemizi yasa boğan deprem sonrasında ülkemizdeki tüm spor organizasyonlarının durdurulduğu açıklandı. Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Kasapoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Ülkemizde yapılacak tüm ulusal spor organizasyonları ikinci bir açıklamaya kadar durdurulmuştur.  İlgili tüm birimlerimiz AFAD koordinasyonunda teyakkuz halindedir. Aziz milletimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” ifadelerini kullandı. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bir kez daha Türkiye’mize başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar, deprem bölgelerindeki tüm arama kurtarma ekiplerine güç ve kuvvet diliyoruz.


Ülkemizin Yanındayız

KULÜBÜMÜZ, DEPREM İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI

6 Şubat 2023 Pazartesi 13.01

Kahramanmaraş başta olmak üzere Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa ile birlikte birçok ilimizde hissedilen ve tüm Türkiye’yi hüzne boğan deprem felaketi sonrasında Kulübümüz adımlar atmak için hazırlanıyor.

Bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak bugüne kadar ülkesinin, vatandaşının yanında olan Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bugün yaşanan milli felaket karşısında en faydalı adımı atmak için çalışmalara ivedilikle başladık.

Yapılacak görüşmeler neticesinde belirleyeceğimiz eylem planıyla afet bölgelerindeki vatandaşlarımızın yanında olacağımızı belirtiyoruz.


Yöneticimiz Can Gebetaş

Şu anda Fenerbahçe Spor Kulübü’nde bir kriz masası oluşturduk

6 Şubat 2023 Pazartesi 15:54

Yönetim Kurulu Üyemiz Can Gebetaş, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve başta Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa olmak üzere pek çok ilimizde hissedilen deprem felaketinin ardından deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın yanından olmak amacıyla Kulübümüzün atacağı adımları değerlendirmek üzere beIN SPORTS yayınına katıldı.

Ülke tarihimizin en kritik, en acı dönemlerinden birinin yaşandığını ifade eden Yönetim Kurulu Üyemiz Can Gebetaş, “Bahsettiğiniz gibi bu sabah çok büyük bir acıya uyandık. Ülke tarihimizin en kritik, en acılı dönemlerinden birini yaşıyoruz. Ben de sizler aracılığı ile ölenlere Allah’tan rahmet, deprem bölgesinde etkilenen tüm yurttaşlarımıza, vatandaşlarımıza da Fenerbahçe Spor Kulübü olarak geçmiş olsun mesajlarımızı bir kez daha iletmiş olayım.” dedi.

Kulübümüzün titizlikle ve ivedilikle çalıştığını ifade eden Yöneticimizi Can Gebetaş, “Bizler de sabah bu acı haberleri alır almaz ciddi derecede sarsıldık. Bununla birlikte de hemen Yönetim Kurulumuz nezdinde Genel Sekreterimiz Sayın Burak Çağlan Kızılhan liderliğinde bir kriz masası oluşturduk. Şu anda Fenerbahçe Spor Kulübü’nde kriz masası toplantısı da devam etmektedir. Neler yapılabilir? Bölgeye nasıl yardımcı olabiliriz? Tüm bunları tek tek detaylar üzerinden konuşarak tartışıyoruz. Aynı zamanda devletimizin yetkilileriyle de irtibat halindeyiz. İhtiyaçlar listesinde bizler de Fenerbahçe Spor Kulübü olarak ne yapabiliriz, çalışmalara nasıl katkıda buluna biliriz tek tek, madde madde üzerinden gidiyoruz. Gerek bölgede bulunan derneklerimiz gerekse bölgede yer alan Fenerium’lar aracılığıyla, Devletimiz aracılığıyla, belediyelerimiz ve valiliklerimiz aracılığıyla, Kızılay, AFAD ve benzeri kuruluşlarla neler yapabiliriz hepsini tek tek ve büyük bir titizlikle inceliyoruz. Toplumsal olarak dayanışmanın en güçlü olması gereken günlerimizin birini yaşıyoruz. Umuyorum ki dayanışmayla bu acıları hızlı bir şekilde hafifletebiliriz.” diyerek sözlerini noktaladı.


Afet Bölgesi Yardım Kampanyası Hakkında

06 Şubat 2023 Pazartesi 17:17

Ülkemizi hüzne boğan deprem felaketinden etkilenen vatandaşlarımız için halkımızın AFAD ihtiyaç listesi kapsamında deprem bölgesine yapmak istedikleri malzeme destekleri için Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’ni kullanıma açtığımızı, toplanacak tüm malzemeleri Kadıköy Belediyesi ile koordineli olarak afet bölgesine göndereceğimizi halkımızın bilgisine sunuyoruz.

Fenerium’dan battaniye, kazak, atkı, bere gibi kışlık malzemeleri afet bölgesine gönderim için hazırlığımızı tamamladığımızı paylaşmak istiyoruz.

Bir kez daha Türkiyemize başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar, deprem bölgelerindeki tüm arama kurtarma ekiplerine güç ve kuvvet diliyoruz.

AFAD İhtiyaç Listesi: Isıtıcı, Battaniye, Nevresim Takımı, Yastık, Gıda Kolisi, Kuru Gıda, Hijyen Seti, Kadın Hijyen Seti, Temiz Kıyafet, Temiz Bebek Kıyafeti, Uyku Tulumu, Bebek Maması, Powerbank, Atkı, Bere, Eldiven, Biberon.

Malzemelerin Stadımızda Bırakılacağı Adres: Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi, Şefikbey Sokak, Kuzey Tribünü Girişi, Kadıköy-İstanbul


Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan

Milletimizin başı sağ olsun. Vatanımızın, milletimizin, devletimizin yanındayız

06 Şubat 2023 Pazartesi 19:07

Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve başta Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa olmak üzere birçok ilimizde hissedilen deprem felaketi sonrasında Kulübümüzün attığı adımlara ilişkin Fenerbahçe TV’ye açıklamalarda bulundu.
 
Kulübümüzün Kadıköy Belediyesi ile koordineli olarak sürdürdüğü Afet Bölgesi Yardım Kampanyası hakkındaki süreçle ilgili taraftarlarımıza bilgiler veren Kızılhan, AFAD’ın ve Kızılay’ın yönlendirmelerine göre ilerlenmesi gerektiğinin altını çizdi. Genel Sekreterimizin açıklamaları şu şekilde: 
 
“Çok üzgünüz. Milletimizin başı sağ olsun. Hepimize geçmiş olsun. Sabah saatlerinde kriz masasını oluşturduk.
 
Üyelerimizle, derneklerimizle çalışanlarımızla, sporcularımızla irtibata geçmeye çalıştık. Hep kendileri hem de ailelerinin hakkında son durumu öğrendik.
 
Bölgedeki spor kulüpleriyle de irtibata geçmeye çalışıyoruz. Ulaşabildiklerimizin başkanları ve yöneticileriyle görüştük, her zaman yanlarında olduğumuzun bilgisini kendileriyle paylaştık.
 
Destek kampanyası başladı. Sosyal medya hesaplarımızdan bu konu hakkında detayları kısa bir süre önce paylaştık.
 
AFAD’ın ihtiyaç listesine göre oluşturulacak tüm desteklerin Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde belirlenen lokasyona getirilmesini rica ediyoruz.
(Afet Bölgesi Yardım Kampanyası Hakkında bilgi almak için tıklayınız.) Ondan sonra toplu bir halde deprem bölgesine bu desteği ulaştırmış olacağız.
 
Taraftarlarımızdan, üyelerimizden maddi destek için çok sayıda mesaj alıyoruz. Hepsinden rica ediyorum AFAD’ın yönlendirmesine göre ilerlememiz en uygun olanıdır. AFAD’ın resmi olarak bizlere göstermiş olduğu yolda ilerlememiz bizler için en uygun olanıdır. Kan bağışı şeklinde destekler hakkında da çok sayıda mesaj alıyoruz.
 
Bu konuda da Kızılay’ın resmi açıklamalarını hep birlikte takip edelim ve hep birlikte Kızılay’ın açıklamalarına göre hareket edelim.
 
Çok üzgünüz. Milletimizin başı sağ olsun.
 
Vatanımızın, milletimizin, devletimizin yanındayız. Her konuda desteğe hazırız. Tekrardan hepimizin başı sağ olsun.”


Deprem Yardım Malzemeleri Stadımızda Toplanmaya Başladı

Altay Bayındır: Tüm camiamızı yardım etmeye davet ediyoruz. Yapacağımız yardımlar çok önemli çünkü depremin yanı sıra soğuk hava da var. Dışarıda kalan halkımız soğuk havayla da mücadele ediyor

06 Şubat 2023 Pazartesi 20:02

Kulübümüz, ülkemizi büyük hüzne boğan deprem felaketinden etkilenen vatandaşlarımız için yardım kampanyası başlattı.
 
Kaptanımız Altay Bayındır da stadımıza gelerek Afet Bölgesi Yardım Kampanyasına destek oldu.
 
Vatandaşlarımız AFAD ihtiyaç listesinde bulunan; ısıtıcı, battaniye, nevresim takımı, yastık, gıda kolisi, kuru gıda, hijyen seti, kadın hijyen seti, temiz kıyafet, temiz bebek kıyafeti, uyku tulumu, bebek maması, powerbank, atkı, bere, eldiven gibi malzemeleri stadımıza bırakmaya başladı.
 
Kaptanımız Altay Bayındır da stadımıza gelerek yardım edenler arasındaydı.
 
Fenerbahçe TV’ye açıklamalarda bulunan Altay Bayındır; tüm camiamızı ve halkımızı yardım etmeye çağırdı.
 
Kaptanımız Altay Bayındır, “Çok üzgünüz. Çok acı bir durumla karşı karşıyayız. Çok kötü bir sabaha uyandık.
 
Kamptaydık, bu akşam maçımız vardı, ertelendi. Volkan ağabeyin videosunu izledim, kendimi çok kötü hissettim. O duyguları yaşayan anlar. Bizler dışarıdan takip ediyoruz haberleri.
 
Tanıdığımız insanlar var orada, göçük altından çıkanlar oldu. Çok zor bir durumun içerisindeyiz. Böyle durumlarda ülke olarak, millet olarak birlikte olmamız gerekiyor.
 
Zaten bugün gerekli paylaşımları da sosyal medya üzerinden camiamız yaptı. Yardımlar toplanıyor. Ufak bir yardımımız da olsa mutlu edici.
O yüzden tüm camiamızı buraya davet ediyoruz.
 
Yapacağımız yardımlar çok önemli çünkü depremin yanı sıra soğuk hava da var.
 
Dışarıda kalan halkımız soğuk havayla da mücadele ediyor.
 
Bizler de elimizden geleni yapacağız. Ne gerekiyorsa.
 
Vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.” dedi.
 
NOT: Deprem bölgesine gönderilecek malzemeleri stadımıza getirmek isteyen taraftarlarımız ve halkımız Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi Şefikbey Sokak’taki Kuzey Tribünü girişine gelerek malzemeleri görevlilerimize teslim edebilirler.
 
Toplanacak tüm malzemeler en kısa sürede afet bölgesine gönderilecektir.


Depremden etkilenen vatandaşlarımız için stadımızda toplanan yardım malzemelerinin ilk bölümü yola çıkarıldı

07 Şubat 2023 Salı 13:33

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve bölgedeki birçok şehri etkileyerek hepimizi derin bir yasa boğan deprem felaketinden etkilenen vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Kulübümüz tarafından başlatılan Afet Bölgesi Yardım Kampanyası kapsamında toplanan yardım malzemelerinin ilk bölümü deprem bölgesine doğru yola çıkarıldı.
 
Aynı zamanda Fenerium’dan battaniye, kazak, atkı, bere gibi kışlık malzemeler de afet bölgesine gönderiliyor. Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Fethi Pekin, Sertaç Komsuoğlu, Mustafa Kemal Danabaş, İlker Dinçay, Bekir İrdem, Ruşen Çetin, Özgür Özaktaç ve Can Gebetaş ile Yönetim Kurulu ve Başkan Başdanışmanı Mümtaz Karakaya ve Fenerium Genel Müdürü Bahadır Tüzel de süreci yakından takip etti.
 
Depremin neden olduğu yaraları sarmak için Kulübümüzün Kadıköy Belediyesi ile koordineli olarak sürdürdüğü Afet Bölgesi Yardım Kampanyası için çok sayıda vatandaşımız dün akşam saatlerinden itibaren AFAD ihtiyaç listesindeki malzemeleri Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi Şefikbey Sokak’taki Kuzey Tribünü girişine getirerek yardımda bulundu.
 
İstiflenerek deprem bölgesine götürülmek üzere hazırlanan 750 kolilik malzemeleri taşıyan Fenerium tırı Kahramanmaraş/Pazarcık’a doğru yola çıktı.
 
Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bir kez daha Türkiyemize başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar, deprem bölgelerindeki tüm arama kurtarma ekiplerine güç ve kuvvet diliyoruz.
 
Dualarımız sizinle…
 
Not: Yardım kabulü stadımızda devam etmektedir. Deprem bölgesine gönderilecek malzemeleri stadımıza getirmek isteyen taraftarlarımız ve halkımız Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi Şefikbey Sokak’taki Kuzey Tribünü girişine gelerek malzemeleri görevlilerimize teslim edebilirler.

Fotoğraflar: Altan Göçer


Milli Yas nedeniyle tüm tesislerimizdeki bayraklar yarıya indirildi

07 Şubat 2023 Salı 13:45

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremler sebebiyle yedi gün süreyle milli yas ilan edilmesi üzerine Fenerbahçe Spor Kulübü’nün tüm tesislerinde bayraklar yarıya indirildi.

İlan edilen ‘Milli Yas’ nedeniyle, başta stadımız, Samandıra Fenerbahçe Can Bartu ve Dereağzı Fenerbahçe Lefter Küçükandonyadis Tesisleri olmak üzere tüm tesislerimizdeki Türk ve Fenerbahçe Bayrakları yarıya indirildi.

Fotoğraflar: Burak Saltık, Semih Bahadır


Yöneticimiz Mustafa Kemal Danabaş

Herkes gönül verdiği renkleri düşünmeden dayanışma içinde. Yardımlar yağıyor

07 Şubat 2023 Salı 15:03

Yönetim Kurulu Üyemiz Mustafa Kemal Danabaş, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen depremler sebebiyle depremzede vatandaşlarımızın yanından olmak amacıyla Kulübümüzün tarafından başlatılan yardım kampanyasına ilişkin Fenerbahçe TV’ye konuştu.

Büyük bir dayanışma örneğinin gösterildiğini belirten Yöneticimiz, “Milletimizin başı sağ olsun. Korkunç bir facia yaşıyoruz. Kaybettiklerimize Allah’tan rahmet, ailelerine baş sağlığı diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Göçük atına olanların en kısa sürede kurtarılmalarını diliyorum. Arada güzel haberler geliyor ama ölü sayısı da artıyor. Türk milleti büyük bir dayanışma gösteriyor. Burada da görüyorsunuz gönül verdiği renkleri düşünmeden herkes dayanışma içinde. Yardımlar yağıyor. Stada gelirken korkunç bir trafik vardı. Araç trafiği ve insanlar ellerinde ellerinden paketlerle buraya geliyordu. Tüyleri diken diken yapan bir görüntü. İnşallah bu yardımlar en kısa zamanda deprem bölgesine ulaşır. Tekrar milletimizin başı sağ olsun yaralılara da geçmiş olsun.” dedi.


Yönetim Kurulu Üyemiz Sertaç Komsuoğlu

Üzerimize ne düşüyorsa yapmaya çalışıyoruz

07 Şubat 2023 Salı 17:35

Yönetim Kurulu Üyemiz Sertaç Komsuoğlu, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen depremler sebebiyle depremzede vatandaşlarımızın yanından olmak amacıyla Kulübümüzün tarafından başlatılan yardım kampanyasına ilişkin Fenerbahçe TV’ye konuştu.

Yöneticimiz Sertaç Komsuoğlu, “Öncelikle depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza ve ailelerine başsağlığı, yarılılara acil şifalar diliyorum. Çok büyük felaket. Çok üzgünüz. Depremden sonra Fenerbahçe ailesi olarak, elimizden ne gelir, o bölgeye nasıl çare olabiliriz, bir nebze de olsa katkı yapmanın peşindeyiz. Her renkten taraftar elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor. Yardım tırlarımız da art arda yola çıkıyor. Çok üzgünüz. Kelimeler bulamıyorum. İnşallah göçük altında olan vatandaşlarımız bir an önce kurtulurlar. İnşallah vatandaşlarımıza gönderdiklerimiz yardımlar bir nebze olsa da çare olur. Bölgeye de gideceğiz. Şuan da orada büyük bir hareketlilik var. O bölgedeki insanlardan kurtarma faaliyetinde olan insanlara yardımcı olmalarını özellikle rica ediyorum. İnşallah en az kayıpla bunu atlatırız. Allah yardımcıları olsun. Biz elimizden geleni yapıyoruz. Allah yardımcıları olsun. Üzerimize ne düşüyorsa yapmaya çalışıyoruz.” dedi.


Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan

Ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz

08 Şubat 2023 Çarşamba 13:20

Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve başta Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa olmak üzere birçok ilimizde hissedilen deprem felaketi sonrasında Kulübümüzün attığı adımlara ilişkin Fenerbahçe TV’ye açıklamalarda bulundu.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan, “İki gün önce kriz masasını oluşturduk. Destek kampanyamız dün itibariyle başladı. Burada inanılmaz bir çalışma var. Renklerden bağımsız herkes, taraftarlarımız, üyelerimiz, vatandaşlarımız dün gece saat 04:00’e kadar çalıştı. Vatandaşlarımız AFAD’ın vermiş olduğu liste doğrultusunda malzemeleri stat otoparkına bırakıyor. Burası iki gündür lojistik merkezi gibi çalışıyor. Tamamen insan gücüne ve maneviyatı dayalı bir çalışma var. Otoparkta ürünleri ayırıyoruz, kolilere yerleştiriyoruz.  Bu malzemeler tırlara yüklenip, AFAD’ın bize gönderdiği bölgelere doğru yola çıkıyor. Dün yola çıkan ilk tırımız iki saat önce Kahramanmaraş Pazarcık’a ulaştı. Dün 6500’e yakın koli gönderildi. Bugün de ilk tırımız çıktı. Kahramanmaraş merkeze gönderdik. Allah hepsinin yardımcısı olsun. Çok üzgünüz. Hepimizin başı sağ olsun.  Uzaktan yapabildiğimiz destek vermek ve dua etmek. Ülkemizin, devletimizin yanındayız. Ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz.  Bugün de hummalı çalışmamız devam ediyor. Yardım kolileri gelmeye devam ediyor. Yardımcı olan, destek olan herkese teşekkür ediyorum. İlave olarak, tırla ilgili destek veren herkese, tüm kurumlara ve şahıslara da ayrı ayrı sosyal medya hesaplarımızdan teşekkür edeceğiz.  Herkese çok teşekkür ediyorum. Şu an tır desteği de yağıyor. Onları da sıraya koymak durumunda kaldık. Desteğimiz sonuna kadar sürecek.” dedi.


Yöneticimiz Simla Türker Bayazıt

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz

08 Şubat 2023 Çarşamba 13:55

Yönetim Kurulu Üyemiz Simla Türker Bayazıt, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve başta Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa olmak üzere birçok ilimizde hissedilen deprem felaketi sonrasında Kulübümüzün yaptığı çalışmalara ilişkin Fenerbahçe TV’ye açıklamalarda bulundu.

Yöneticimiz Simla Türker Bayazıt, “Tarihimizdeki en acı, en üzüntülü süreçten birini yaşıyoruz. Ülkemizin başı sağ olsun. Hepimize geçmiş olsun. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Yardım etmek ve destek olmak isteyen vatandaşlarımız, deprem bölgesine göndermek üzere stadımıza eşyalarını getiriyor.  9 tırımız yola çıktı, 10’uncu tırımız da dolmak üzere. Yaklaşım 8 bin koli gitti şu ana kadar. Herkese teşekkür ediyoruz. Bu yaraları birlikte sarabiliriz. Çok zor bir süreç. Bu  yaralar çok da kolay kapanmayacak. Herkesin başı sağ olsun. Destekleri, yardımları bekliyoruz. Burada büyük bir ekip var. Tüm yardım malzemelerini gerekli yerlere ulaştıracağız. Herkese destekleri için teşekkürler.” dedi.  


Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan

Sadece taraftarlarımız, kongre üyelerimiz değil renklerden bağımsız tüm vatandaşlarımız destek vermeye devam ediyor

08 Şubat 2023 Çarşamba 23:31

Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, 10 ili etkileyen deprem felaketinin ardından Kulübümüzün afet bölgelerine gönderilmek üzere yapmış olduğu yardım çağrısı sonrasında bölgeye sevk edilen yardım tırları ve hazırlık sürecine dair Fenerbahçe TV’ye açıklamalarda bulundu.

Gün boyunca belirli periyotlarla deprem bölgesine sevk edilen yardım tırlarımız ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan, “Her şeyden önce tekrardan hepimizin başı sağ olsun. Burada iki gündür bizlere destek veren herkese çok teşekkür ederim. Sadece taraftarlarımız, kongre üyelerimiz değil renklerden bağımsız tüm vatandaşlarımız sabahın erken saatlerinden gecenin geç saatlerine kadar destek veriyorlar, vermeye devam ediyorlar. Dün 7 tane tırımızı göndermiştik, bugün de 11. tırımızı gönderdik. Toplamda inşallah 18 tırı göndermiş olduk. Aşağı yukarı da 16,500-17,000 koliye de ulaşmış durumdayız. Dün gönderdiğimiz 7 tırımızdan göndermiş olduğumuz yerlere ulaştığının bilgilerini de aldık. O konular da bizi mutlu ediyor. Tamamen AFAD ile doğru orantılı, onlarla birlikte çalışıyoruz. Onların göndermiş, söylemiş olduğu lokasyonlara tırlarımızı gönderiyoruz. Yarın da tüm vatandaşlarımızdan desteklerinin devam etmesini rica ediyoruz.” dedi.

Bugün sosyal medyada bir tırımızın yağmalandığına dair çıkan haberlere ilişkin de bir açıklama yapan Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan, “Bu konunun, bu çıkan haberin hiçbir şekilde doğruyu yansıtmadığını söylemek istiyorum. Biz, hem tır şoförüyle görüştük hem oradaki kontak kurduğumuz kişimizle görüştük. Zaten dağıtımın yapıldığına dair bir video da paylaşmış olduk. Bu haber kesinlikle doğru değildir. Böyle zamanlarda bile bu tarz haberler sosyal medyada bir şekilde yayılabiliyor. Lütfen itibar etmeyelim.” ifadelerini kullandı.

Afet bölgesi için tırların hazırlanmaya devam edeceğini belirten ve bu noktada vatandaşlarımıza yardımlarını devam ettirmeleri çağrısında bulanan Burak Çağlan Kızılhan, “Sosyal medya hesaplarımızdan, TV’mizden belirtmiş olduğumuz gibi AFAD’ın listesine uygun şekilde tüm vatandaşlarımızdan desteklerini bu gece de yarın da devam ettirmelerini rica ediyoruz. Yarınki bütün tır organizasyonlarımızı da yaptık. Bu arada tırları da bilabedel bu konu için, destek için kullandıran tüm şahıslara, kurumlara buradan bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Bunların detaylarını da teşekkürlerimizi de ilerleyen günlerde paylaşmış olacağız. Tekrardan hepimizin başı sağ olsun.” diyerek sözlerini noktaladı.


Yönetim Kurulu Üyemiz Fethi Pekin

Türkiye için biz buradayız

09 Şubat 2023 Perşembe 11:32

Kahramanmaraş başta olmak üzere 10 ilimizi etkileyen ve her birimizi hüzne boğan deprem felaketi sonrasında AFAD ile ortaklaşa hareket ederek yardım çağrısında bulunan Kulübümüzde adeta bir koordinasyon merkezi haline gelen Stadımızda devam eden hazırlıkları yerinde takip eden Yönetim Kurulu Üyemiz Fethi Pekin, Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Bugün 10 yardım tırının daha deprem bölgesine gönderilmek üzere yola çıkacağını paylaşan Yöneticimiz Fethi Pekin, “Öncelikle milletimizin başı sağ olsun. Bu, bir ülkenin başına gelebilecek en büyük felaketlerden birisidir. Biliyorsunuz karada olan tarihteki en büyük depremlerden biri de Türkiye’mizin başına geldi. O kötü günün sabahından itibaren bir acil müdahale kurulu oluşturmak suretiyle Genel Sekreterimiz Sayın Burak Çağlan Kızılhan liderliğinde biz de Fenerbahçe olarak elimizden ne gelirse yapmak üzere planlarımızı yaptık. Bu planlarımızı da doğrudan halkımıza duyurular yaptık ve sadece Fenerbahçemiz değil tüm vatandaşlarımız stadımıza deprem gününün ertesi gününden beri AFAD’ın belirlediği ihtiyaç malzemelerini getiriyorlar. Burada bir tasnif alanımız var. Tasnif alanımızda da hem çalışanlarımız hem gönüllülerimiz sürekli çalışıyorlar. Sağ olsunlar, var olsunlar. Tır sahipleri, tır şirketleri gönüllü olarak buna destek oluyorlar. An itibarıyla 18 tırımız ve yaklaşık 18 bin koli yardım yola çıktı, yerlerine ulaşanlar var, yolda olanlar var. Malumunuz yollar hem depremin tahribatında hem de kış şartlarından dolayı zor durumda, ulaşılması zor yerler ama elimizden geleni yapıyoruz. Bugün 10 tane daha tırın çıkması planlandı. Renge bakmazsınız bunun sarısı, laciverti, kırmızısı yok, Türkiye için biz buradayız. Herkes elinden geldiği kadar destek olsun lütfen. Biz burada koordine ediyoruz. Ulaşılması gereken yerlere ulaştırıyoruz. Bugüne kadar yardımcı olan herkese şükranlarımı iletiyorum.” dedi.


Yöneticimiz Ömer Okan

Elimizden geldiği kadarıyla taraftarlarımızın ve halkımızın desteğiyle ihtiyaç olan malzemeleri bir an önce deprem bölgesine ulaştırmaya çalışıyoruz

09 Şubat 2023 Perşembe 11:37

Yönetim Kurulu Üyemiz Ömer Okan, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve başta Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa olmak üzere birçok ilimizde hissedilen deprem felaketi sonrasında Kulübümüzün yaptığı çalışmalara ilişkin Fenerbahçe TV’ye açıklamalarda bulundu.

Yöneticimiz Ömer Okan, “Tüm milletimizin başı sağ olsun. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, enkaz altında kalanlara da bir an önce ulaşılmasını diliyorum. Yardım organizasyonunda üçüncü gün. Şu ana kadar 18 tır gönderdik. Bugün de hedefimiz 10 tır daha bölgeye göndermek. Elimizden geldiği kadarıyla taraftarlarımızın ve bütün halkımızın desteğiyle ihtiyaç olan malzemeleri bir an önce oraya ulaştırmaya çalışıyoruz. Yardımcı oldukları için herkese teşekkür ediyoruz. Tekrardan milletimizin başı sağ olsun.

Stadımızda lojistik merkez oluşturduk. Her türlü malzemeye ihtiyaç var. Battaniye ve bilhassa çocuk battaniyesine çok ihtiyaç olduğu söyleniyor. Aslında her şeye ihtiyaç var. Kim ne getirebiliyorsa lütfen buraya getirsin. Bir tane malzeme bile çok önemli. Desteklerin devam etmesini umuyoruz. ” dedi.


Yöneticimiz Selma Altay Rodopman

Fenerbahçe personeli, gönüllüler, gençler, başka takım taraftarları, birçok insan burada bir birlik içerisinde

09 Şubat 2023 Perşembe 19:18

Yönetim Kurulu Üyemiz Selma Altay Rodopman, merkez üssü Kahramanmaraş olan ve başta Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa olmak üzere birçok ilimizde hissedilen deprem felaketi sonrasında Kulübümüzün yaptığı çalışmalara ilişkin Fenerbahçe TV’ye açıklamalarda bulundu.

Selma Altay Rodopman, “Çok üzücü. Yaraların sarılmasında bir katkıda bulunabilmek adına biz bu kampanyayı başlattık. Fenerbahçe personeli, gönüllüler, gençler, başka takım taraftarları, birçok insan burada bir birlik içerisinde. Bu tırların hazırlanmasında destekçilerimiz oldular. Hala çeşitli malzemeler geliyor. Kolilemede çalışan üyelerimiz, dostlarımız, arkadaşlarımız oldu. Hepsine teşekkür ediyoruz. Bu depremde kaybetmiş olduğumuz yakınlarımız ve tüm ülkemize başsağlığı diliyorum. Yaralılara da acil şifalar diliyorum. Depremde evsiz kalmış vatandaşlarımızın da inşallah en kısa sürede toparlanmalarını temenni ediyoruz.” dedi.


Yöneticimiz Bekir İrdem

Daha yapılacak binlerce işimiz var

09 Şubat 2023 Perşembe 19:19

Yönetim Kurulu Üyemiz Bekir İrdem, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremler sebebiyle Kulübümüzün yaptığı çalışmalarla ilgili Fenerbahçe TV’ye açıklamalarda bulundu.

Deprem felaketinin ülkemizin yaşadığı en büyük felaketlerden biri olduğunu belirten İrdem, “300 km’lik bir fay hattının kırılması, on binlerce insanın ölmesi hakikaten insanın yüreğini dağlıyor. Ne kadar büyük bir ülke olduğumuzu ve insanların dayanışmasını görüyorsunuz. Herkes elinden geleni yapmaya çalışıyor. Devletimizin önderliğinde, koordinatörlüğünde sivil toplum kuruluşları olarak Fenerbahçe Spor Kulübü başta olmak üzere tüm bu yardımlar gerekli yerlere gönderiliyor. Bu aşama burada bitmeyecek. Daha yapılacak binlerce işimiz var. İşimiz büyük ve önemli. Türk halkı bu dayanışmayla, iş birliğiyle üstesinden geleceğiz. Acımız çok büyük. Allah bir daha böyle bir acıyı bizlere göstermesin. Aklımız ve kalbimiz Güneydoğu ile birlikte.” diye konuştu.


Bu yolculukta birlikteyiz…

10 Şubat 2023 Cuma 18:30

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve tüm ülkemizi etkileyen deprem felaketinde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı diliyoruz.

Ülkemizi yasa boğan bu felaketin ilk gününden itibaren depremden etkilenen vatandaşlarımızın yanında olmaya çalıştık. İhtiyaç duyulduğu her an üzerimize düşeni yapmaya, onların yanında olmaya da devam edeceğiz.

Bu zor günlerde, hepimizin birlik beraberlik içinde yaralarımızı sarmaya ve birbirimizle kucaklaşmaya ihtiyacımız var.

Bugün, bu birlikteliğin göstergesi olması adına kulüplerimizin logolarının birlikte yer aldığı 3 yardım tırını yardım merkezlerimizden afet bölgesine doğru yola çıkardık.

Kulüplerimizin birlik ve beraberlik içinde, vatandaşlarımızın yanında ve ülkemizin emrinde olduğunu gösteren bu yolculuğun, afet bölgesindeki vatandaşlarımıza şifa getirmesini,

Türk Futbolu için birlik ve beraberlik miladı olmasını diliyoruz…


Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan

Tırlarımızı üç kulübün armasıyla birlikte yola çıkardık. Çok güzel bir dayanışma örneği oldu

10 Şubat 2023 Cuma 18:55

Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan; Fenerbahçemiz ile birlikte Beşiktaş ve Galatasaray’ın da armalarını taşıyan üç tırın afet bölgesine ulaştırılmak üzere yola çıkmasını Fenerbahçe TV’ye değerlendirdi.

Çok güzel bir dayanışma örneği olduğuna değinen Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan, “Her konuşmamızda olduğu gibi tekrardan başımız sağ olsun demek istiyorum. Ben, herkese teşekkür ediyorum. Burada renklerden bağımsız dört gündür inanılmaz bir koordinasyon çalışması var. Bütün tırlarımızı doldurduk. Taraftarlarımıza, çalışanlarımıza, vatandaşlarımıza, üyelerimize…herkese çok teşekkür ediyorum. Bugün güzel bir olaya şahitlik ettik. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş olarak tırlarımızı üç kulübün armasıyla birlikte yola çıkardık. Çok güzel bir dayanışma örneği oldu. Üç tır da artık yolda, Allah yollarını açık etsin.” dedi.

Bugüne kadar bölgeye 30 tır gönderildiğine ve bundan sonraki süreçte AFAD’tan gelecek bilgilendirmelere göre tır çıkışlarının yapılacağını ifade eden Burak Çağlan Kızılhan, “Dört günde 30 tane tırımızı göndermiş olduk. Yaklaşık 28-29 bin koliyi gönderdik. Tabii bu göndermekle kalmıyor oradaki varış noktalarını takip etmemiz ve oradaki dağıtımların da organizasyonlarını bir fiil bilmemiz gerekiyor. 30 tırımızdan yaklaşık 15 tanesinin vardığını ve dağıtımlarının yapıldığını biliyoruz. Bugün çıkanlar hariç diğerlerinin de takibini yapıyoruz. Şu ana kadar her şey sıkıntı olmadan yolunda gidiyor. Bugün itibarıyla 30. tırımızı gönderdik. Birkaç gün lojistik desteğe yani tır gönderimize ara vereceğiz. Ama vatandaşlarımızdan AFAD’ın listesindeki malzemelere göre desteklerini bekliyoruz. Biz bu gece de çalışacağız, yarın da çalışacağız, pazar günü de çalışacağız. Burada kolileri ayırdıktan sonra istifleyeceğiz, AFAD yetkilileriyle de konuşup koordine olarak önümüzdeki haftadan itibaren tır sevkiyatlarımıza devam edeceğiz. Sadece birkaç gün tır çıkmayacak, bu önemli ama destekleri tabii ki kabul ediyoruz.” diyerek sözlerini noktaladı.


Başkanımız Ali Y. Koç

Zor olacak ama omuz omuza hep beraber bu sıkıntılı süreci de aşacağız

10 Şubat 2023 Cuma 18:58

Başta Kahramanmaraş olmak üzere beraberinde 10 ili etkileyen deprem felaketinin ardından Stadımızdaki yardım çalışmaları devam ederken, bugün üç büyük kulübün stadyumlarından afet bölgesine aynı anda uğurladığı yardım tırları yola çıktı. 

Başkanımız Ali Y. Koç da depremzedeler için tek yürek olan üç büyük İstanbul kulübünün bu adımı öncesinde basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı. 

Sadece futbol kulüplerinin değil Türk sporunun bu afet ortamında takdire şayan bir iş çıkardığını dile getiren Başkanımızın açıklamaları şu şekilde:

“Hepinize sevgiler ve saygılar. Bu bizim 30. tırımız. Bugün 3 büyük İstanbul kulübü ortak bir çalışma yaptık. Zaten hâlihazırda taraftarlar ortak çalışma yapıyorlar. Her üç kulübün stadında da diğer taraftarları görmek mümkün. İşte bu da Türk milletinin güzelliği, yüceliği… Bıçak kemiğe dayandığı zaman omuz omuza verip bu ülke ve millet için nasıl çalışabileceğimizi de gösteriyoruz. Keşke rekabet ortamı da öyle olsa ama önemli olan sadece büyük kulüpler değil, biz milletçe afet değil kıyamet yaşadığımız bir ortamda herkes elinden ne geliyorsa fazlasını da yaparak orada etkilenen insanlara destek olmak için buralardan çalışıyoruz. Evet, mesafe olarak uzağız, son dönemlerde çok deprem yaşadık ama bu olay herkesi, 7’den 70’e ülkenin neresinde olursa olsun çok derinden yaraladı. 10 ilimizin toparlanması çok uzun sürecek ama bütün ülkenin ruhunun, duygularının düzelmesi, ruh sağlığına kavuşması da uzun süre alacak. Ama bu çalışmaları yaparak taraftarlar, sporcular, yöneticiler yani bütün camialar el ele, omuz omuza vermiş vaziyette. Bu tırımız Osmaniye’ye gidiyor. Şu ana kadar 29-30 bin koli eşya yolladık. Çok dikkatli bir şekilde tırlarımızı yüklüyoruz. Her ihtiyaçtan parça parça tırlara koyuyoruz. Yani bir tır sadece giyim, bir tır sadece hijyen malzemesi değil. Her tırımıza duyulan ihtiyaçları parça parça koyuyoruz. Bu tırdan sonra çalışmaları durdurmak durumundayız. Şu an hala yüzlerce, binlerce koli bekliyor. Ancak AFAD’tan bize gelen rica, talimat, direktif ‘biraz frene basın, dağıtımda zorluk çekiyoruz’ diyorlar. O nedenle çalışmaları şu an için durduruyoruz, onlardan yeşil ışık gelene kadar ki inşallah yarın sabah o da olur, çalışmalara devam edeceğiz. Burada çalışan herkese şahsım, yönetim kurulum, camiam ve yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum. 

Sadece çalışanlara değil 7/24 buraya evlerinden, dükkanlardan, mağazalardan, süpermarketlerden eşya alarak gelip bırakan, ‘çorbada benim de tuzum olsun’ diyen insanlara da çok çok teşekkür ediyorum. Allah bize değil, kimseye böyle bir acı göstermesin. Felaket bir tablo olduğunu gün geçtikte daha da fazla görüyoruz. Ama bizleri en çok mutlu eden de bu saatten sonra mucize dediğimiz ama bugüne kadar kurtarılan insanlar, analar, babalar, yavrularımız… bize moral, motivasyon ve güç kaynağı oluyor. 

Dün de Kulüpler Birliği’nden çıkarken söylediğim gibi Allah ülkemize, afetzedelere, vefatı olanlara, yaralı dostları ve aile fertleri olanlara sabır, kuvvet, kudret ve metanet versin. Zor olacak ama omuz omuza hep beraber bu sıkıntılı süreci de aşacağız, aşmak zorundayız. Çünkü hayat devam ediyor, Allah da insanlara mücadele etmek için bir güç veriyor. İnşallah tez zamanda normal günlere dönebiliriz.

Beşiktaş Kulübü’ne, Sevgili Başkan Ahmet Nur Çebi’ye; Galatasaray Spor Kulübü’ne, Sayın Başkan Dursun Özbek’e bu iş birliği için çok çok teşekkür ediyorum. 

Dün de söyledim ama haksızlık etmeyelim, tüm futbol paydaşları bir şeyler yapmaya çalışıyor. Sizler medyamız doğal olarak dört büyük kulüp üzerine odaklanıyorsunuz ama inanın bütün Süper Lig takımları ve diğer spor kulüpleri ellerinden ne geliyorsa fazlasıyla yapıyorlar, yapmaya da çalışıyorlar. Onu da lütfen göz ardı etmeyelim. 

Bugün bu kıyamette, bu felakette, bu afet durumunda Türk sporu ki sadece futbol kulüpleri değil, takdire şayan bir iş çıkarmıştır. İnşallah bir daha böyle bir iş çıkarmak durumunda kalmayız. Ama daha evvel de olduğu gibi Türk spor dünyası ülkesi, vatanı için ne kadar hassas olduğunu bir kez daha göstermiş oluyor.

Bütün nakliyat firmalarına da teşekkür ediyorum. Onlar da kendi alanlarında ellerinde ne güç varsa bize tahsis ettiler. Şoförlerimiz 14-15 saat yol gidiyorlar. Malzemeleri teslim ettikleri kurum ve kişileri bize iletiyorlar. Video çekip bizimle paylaşıyorlar. Onun için de bizim tırımızın yağmalanmadığından yüzde yüz eminiz. “


Afet Bölgesi Yardım Kampanyası Hakkında Bilgilendirme

10 Şubat 2023 Cuma 21:22

Ülkemizi yasa boğan deprem felaketinin ardından başlattığımız Afet Bölgesi Yardım Kampanyası kapsamında yaraları bir nebze olsun sarmak amacıyla bugün itibarıyla 30 tır yardım malzemesi deprem bölgesine gönderilmiştir.

Kulübümüzün yetkililerle yaptığı görüşme doğrultusunda, deprem bölgesinde yaşanan tır ve malzeme yoğunluğu sebebiyle sevkiyatlar bir süreliğine durdurulmuştur.

Yardım malzemesi toplama işlemleri ise her gün 09.00-20.00 saatleri arasında Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi, Recep Peker Caddesi, Fenerium Tribünü Otopark Girişinden devam edecektir.

Yetkililerden alınacak bilgi sonrasında gönderimler tekrar başlayacaktır.

Kulübümüz, ülke tarihimizin en zor günlerinde vatandaşlarımızın yanında olmak adına atacağı yeni adımlarla ilgili bilgilendirmeyi önümüzdeki süreçte yapacaktır.

Yaralarımızı hep birlikte saracağız.


Haydi Türkiye

Afet Bölgelerimizdeki Vatandaşlarımız Çadır Bekliyor!

11 Şubat 2023 Cumartesi 12:39

Ülkemizi yasa boğan deprem felaketinde yetkililerle yaptığımız görüşme doğrultusunda bölgede yaşanan malzeme yoğunluğu sebebiyle 30 tırlık gönderimin ardından malzeme sevkiyatlarını bir süreliğine durdurduğumuzu açıklamıştık.

Yola çıkan tırlarımızın bölgelere ulaşma haberlerini yakınen takip ediyoruz.

Bugün yaptığımız görüşmelerde afet bölgesindeki vatandaşlarımızın soğuk hava koşullarından korunabilmeleri için ana ihtiyacının çadır olduğu bilgisini aldık.

Bu ihtiyaca bir nebze olsun destek olmak adına an itibarıyla bir tırımız sadece çadırla doldurmak ve hemen yola çıkmak üzere stadımızda hazır bulunmaktadır.

Çadır tedarikinde destek olabilecek vatandaşlarımızı, evlerinde çadırları bulunan tüm halkımızı Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi, Recep Peker Caddesi, Fenerium Tribünü Otopark Girişine bekliyoruz.

Bir kez daha tüm inancımızla vurguluyoruz: Yaralarımızı hep birlikte saracağız!


Şube Sorumlularımız, antrenörlerimiz ve sporcularımızdan Afet Bölgesi Yardım Kampanyasına destek

11 Şubat 2023 Cumartesi 14:16

Ülkemizi büyük hüzne boğan deprem felaketinden etkilenen vatandaşlarımıza yardım için Kulübümüzün başlattığı Afet Bölgesi Yardım Kampanyasına Şubelerimiz, antrenörlerimiz ve sporcularımız da destek oluyor.
 
Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve bölgedeki birçok şehri etkileyerek hepimizi derin bir yasa boğan deprem felaketinden etkilenen vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Kulübümüz tarafından Kadıköy Belediyesi ile koordineli olarak başlattığı Afet Bölgesi Yardım Kampanyasına için çok sayıda vatandaşımız yardımda bulundu.
 
Futbolcularımız, basketbolcularımız, voleybolcularımız, amatör şubemizin sporcuları ve teknik-idari kadroları, genç sporcularımız stadımıza gelerek depremin neden olduğu yaraları sarmak için yardımda bulundu. Ayrıca şubelerimiz, topladıkları yardım malzemelerini stadımıza getirdi.
 
Fenerbahçe TV’ye yapılan açıklamalar şu şekilde:

Altay Bayındır: Mevcut durumda elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz, çalışacağız da

Futbol A Takımımızın kaptanı Altay Bayındır, “Zor bir durumdayız. Aslında konuşacak çok fazla bir şey de yok. Vefat eden tüm vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar. Sürekli takipteyiz ve görüyoruz. Birçok futbolcu arkadaşımız da sürekli geliyor, buradayız ve yardım ediyoruz. Aynı şekilde vatandaşlarımız da yardımlarını getiriyor. Kulübümüz zaten nelerin lazım olduğunu paylaştı. Mevcut durumda elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz, çalışacağız da. İnşallah bundan sonraki süreci en az hasarla atlatırız ama biz ne söylersek söyleyelim yaşananlar farklı duygular. Ülkece zor bir durumun içindeyiz. Birlik olacağız. Hep birlikte elimizden geleni yapıp bu süreci atlatacağız. Çok üzgünüz. İnsanın kalbini çok acıtan bir durum. İnşallah en kısa sürede bu durumdan çıkarız.” dedi.

Ferdi Kadıoğlu: Bizler kulüp, takım, futbolcular, camia ve vatandaşlar olarak elimizden gelenin en iyisini ortaya koymaya çalışıyoruz

Ferdi Kadıoğlu, “Bizler kulüp, takım, futbolcular, camia ve vatandaşlar olarak elimizden gelenin en iyisini ortaya koymaya çalışıyoruz. Aynı zamanda diğer büyük camiaların taraftarları da burada ve birlikte hareket ediyoruz. Şu anda orada birçok insan birçok şeye ihtiyaç duyuyor. Aynı zamanda orada bir soğuk hava ve kış şartları da söz konusu. Şu anda bizler de onlara yardım etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Avrupa’da da birçok ülke şu anda Türkiye’ye yardım ediyor. Benim de Hollanda’da arkadaşlarım var, onlar da yardımcı olmak için ellerinden geleni yapmaya çalışıyor. Tüm dünyadaki ülkeler buraya yardımcı olmak için seferber olmuş durumda ve bu bana göre çok çok önemli bir şey. Vefat edenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.” diye konuştu.

İsmail Yüksek: Tüm kalbimiz Hatay’la, Kahramanmaraş’la… depremi yaşayan tüm illerle

İsmail Yüksek, “Çok zor bir süreçten geçiyoruz. Burada depremi yaşayanları içten hissediyoruz. Tüm kalbimiz Hatay’la, Kahramanmaraş’la, o illerle, depremi yaşayan tüm illerle.. Hakikaten çok üzgünüz. Söylenecek bir söz de yok aslında. Ben bu havada buraya gelen milletimize, taraftarlarımıza, herkese çok teşekkür ediyorum. Buraya geldikten sonra buradaki ortamı gördükten sonra aynı zamanda çok da gururlandım. Depremi yaşayan tüm illerimize çok geçmiş olsun. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Enkaz altında kalanların Allah yardımcısı olsun. Yaralılara acil şifalar diliyorum. İnşallah en sağlıklı şekilde hayatlarına devam ederler. Bizler de futbolcular olarak maddi ve manevi elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışıyoruz. En önemlisi de dualarımızla destek olmaya çalışıyoruz. Tüm kalbimiz orayla.” ifadelerini kullandı.

Mert Hakan Yandaş: Elimizden gelen ne varsa yapmaya her zaman hazırız
 
Futbolcumuz Mert Hakan Yandaş, “Vatanımıza, milletimize başsağlığı diliyorum. Yakınlarını kaybedenlere sabır, enkaz altında olanlara, yakınlarını enkaz altından çıkarmaya çalışanlara da Allah yardım etsin. Dualarımız onlarla, elimizden hiçbir şey gelmiyor. Canımız çok sıkkın. Elimizden bir şey gelmemesi daha üzücü. Ne yapabiliyorsak yapmaya çalışıyoruz ama orada bulunan yakınlarımızla konuşuyoruz, durum gerçekten çok vahim. Allah milletimizin yardımcısı olsun. Elimizden gelen ne varsa yapmaya her zaman hazırız. Keşke onlara sahada yardımcı olabilsek. Bu mümkün olursa gitmeyi de düşünüyorum. Çok üzgünüz.” dedi.

Nazım Sangare: Herkes çok iyi niyetli bir şekilde buraya geldi

Futbolcumuz Nazım Sangare, “Hayatını kaybedenlere başsağlığı diliyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Herkes yardım etmeye çalışıyor. Herkes çok iyi niyetli bir şekilde buraya geldi. İnşallah her şeyi daha hızlı yapıp arkadaşlarımıza yardımcı olabileceğiz.” dedi.

Dorukhan Toköz: Elimizden geldiğince depremzedeler için en iyisini yapacağız

Trabzonsporlu futbolcu Dorukhan Toköz, “Hepimiz aynı takımdayız. Onlar için dua diyoruz. Elimizden geldiğince hep beraber onlar için en iyisini yapacağız” diye konuştu.

İrfan Can Kahveci: Bağışlara, yardımlara devam edelim

Futbolcumuz İrfan Can Kahveci, “Dorukhan’ın dediği gibi böyle zamanlarda millet olarak birlik olmayı başarabiliyoruz. Oradaki insanların Allah yardımcıları olsun. Dualarımız onlarla. Bağışlara, yardımlara devam edelim. İnşallah her şey güzel olur. Hepimiz aynı takımdayız. Dorukhan benim yakın arkadaşım. Gönüllü olarak buraya gelmek istedi. Bize yardımcı oldu. Herkese teşekkür ederim.” dedi.

Melih Mahmutoğlu: Bir ihtiyaç varsa sonuna kadar yapacağız
 
Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın kaptanı Melih Mahmutoğlu, “Kelimeler kifayetsiz kalıyor. Çok büyük bir acı yaşıyoruz ülkece. Çok yakın arkadaşlarım dostlarım orada. Elimizden geldiğince yardım etmeye geldik. Bir ihtiyaç varsa sonuna kadar yapacağız. Maalesef kötü haberler alıyoruz ama inşallah bu haberler bir an önce son bulur. Oralara yardım etmek gerekiyor. Özellikle Hatay maalesef çok kötü durumdaymış. Ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum, geride kalanlara da sabır. Enkaz altında olan insanlar için de dua ediyoruz. Bir an önce yardımın oraya gitmesi gerekiyor. Tabii ki kolay değil. Çok acı. Allah bizlere sabır versin.  Halkımız buraya büyük yardım getiriyor. Hepsinden Allah razı olsun. Elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız.” dedi.
 
Samet Geyik: Bir an önce oradaki insanlara yardım yetişmesi lazım
 
Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın oyuncusu Samet Geyik, “Haberleri üzülerek takip ediyoruz. Bir an önce oradaki insanlara yardım yetişmesi lazım. Burada da bir sürü yardım toplanıyor. Bugün antrenmanı iptal ettik. Elimizdekileri buraya getirdik. Daha da yapacağız. Türkiye’de bu yardımların olması gerekiyor ve bu yardımların oraya ulaşması lazım. Umarım enkaz altındaki insanlar bir an önce çıkarılır. Çok acı.” diye konuştu.

Metecan Birsen: Maddi manevi elimizden geleni yapıp destek olmaya çalışıyoruz

Fenerbahçe Beko Basketbol Takımımızın oyuncusu Metecan Birsen, “Milletimizin başı sağ olsun. Burada kulüp olarak maddi manevi elimizden geleni yapıp destek olmaya çalışıyoruz. Elimizden pek bir şey gelmiyor ama mümkün olduğunca onların yanında olmaya çalışıyoruz. Sabır diliyoruz.” dedi.
 
Cenk Renda: İnşallah bir an evvel atlatır ve yaralarımızı sararız
 
Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın Menajeri Cenk Renda, “Milletimizin başı sağ olsun. Yastayız. Enkaz altındaki vatandaşlarımızın bir an evvel kurtulması için dua ediyoruz. Milletimize takımım adına başsağlığı diliyorum. Hepimiz buradayız. Kulübümüz her şeye önderlik yapıyor. Burada da önderlik yapıyoruz. İnşallah bunları bir an evvel deprem bölgesine ulaştırırız. Çok üzgünüz. İnşallah bir an evvel atlatır ve yaralarımızı sararız.” açıklamasında bulundu.

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Dimitris Itoudis: Bütün dünya Türkiye’nin Türk ulusunun yanında

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Dimitris Itoudis, “Öncelikle en derin üzüntülerimi, başsağlığı mesajlarımı iletmek istiyorum. Hepimiz bu olaydan çok etkilendik. Gözümüz de yaşlarla süreci takip etmek zorunda kaldık ama bir yandan da bunun yaralarını sarmak için hem ülke insanının çok uğraştığını, hem Kulübümüzün çok çalıştığını biliyorum. Biz de takım olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Dün ve bugün buraya yardım malzemesi getirdik. Bilhassa buraya gelerek bu süreci görmek ve buradaki insanlara destek olmak da istedik. Çok yoğun bir çalışma var. Sadece Fenerbahçe taraftarları değil, Galatasaray, Beşiktaş, bütün farklı takımlardan burada yer alıp dayanışmaya katkı sağlıyorlar. Kulübün çok özel çalışma yürüttüğünü biliyorum. Sertaç bey süreci anlattı. 11. tır yola çıkıyor.  Çok büyük çaba ve dayanışma var. Zor zamanlar. Biz de destek amaçlı burada olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu sabah 5 yaşında bir çocuğun kurtarılma anını gördük. Her saniyenin önemi var. Türkiye’den, Yunanistan’dan, Sırbistan’dan sahada bu insanları kurtarmak için çalışan insanlar var. Bütün dünya Türkiye’nin Türk ulusunun yanında. Daha fazla insanın kurtulması için dualarımızı gönderiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Basketbol Operasyonları Genel Direktörümüz Maurizio Gherardini: Kolay olmayacak ama adım adım yaraların sarılmasını dileyeceğiz.

Basketbol Operasyonları Genel Direktörü Maurizio Gherardini, “Çok büyük bir trajediden geçiyoruz. İnsanların dayanışmasını da görüp, duygulanıyorsunuz. Burada olup bu dayanışmaya destek olmaya çalışıyoruz ama bizim yaptıklarımız bu dayanışmanın çok ufak bir parçası. Kolay olmayacak ama adım adım yaraların sarılmasını dileyeceğiz.” dedi.

Genel Menajerimiz Derya Yannier: Elimizden geldiği kadar bir şeyler yapmaya çalışıyoruz

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın Genel Menajeri Derya Yannier, “Maalesef diyecek çok fazla bir şey yok. Elimizden geldiği kadar bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Oyuncular da elinden geleni yapıp, bütün şartlarımızı seferber edip bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Süreci takip ettikçe insanın içi parçalanıyor, söylenecek söz yok. Başımıza bir şey geldiğinde Türk halkı olarak kenetlenmede dünyada örneği yok. Burayı görünce insan duygulanıyor. Herkes bir şeyler yapmaya çalışıyor. Orada olan herkesin Allah yardımcısı olsun.” temennisinde bulundu.

Olcay Çakır Turgut: Birlik olma günü ve burada herkes birlik olmuş durumda. Kalbimiz, dualarımız deprem bölgesindeki vatandaşlarımızla birlikte

Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Voleybol Takımımızın kaptanı Olcay Çakır Turgut, “Acımız çok derin. Söylenebilecek çok fazla bir şey yok. Birlik olma günü ve burada herkes birlik olmuş durumda. Elimizde geldiğince yardımcı olmak için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Kalbimiz, dualarımız deprem bölgesindeki vatandaşlarımızla birlikte. Herkese çok geçmiş olsun. Milletimizin başı sağ olsun.” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımızın Menajeri Pelin Çelik: Herkes birlik olmuş durumda ve burada, oradaki yaralarımızı sarmak için harika bir çalışma var

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımızın Menajeri Pelin Çelik, “Çok üzgünüz. Duyguları kelimeler dökmek çok çok zor. Aynı zamanda umudumuzu yitirmememizin gerektiği, yardımlaşmamızın gerektiği, daha çok birlik olmamızın gerektirdiği bir dönemdeyiz. Hepimizin başı sağ olsun. Hepimizin yüreği orada. Yaralıların bir an önce iyileşmesini diliyoruz. Yaralarımızı sarmamız gerekiyor. Burada çok büyük bir yardımlaşma var. Kulübümüz bu konuda zaten öncü olmuştur.  Biz de takım olarak, şube olarak, kişisel olarak çorbada tuzumuz olsun diye çabalıyoruz. Çok zor bir süreç. Bir anne, bir sporcu, bir vatandaş olarak hislerimizin karıştığı bir durum aslında. Evde olduğumuza, yaşadığımıza, bu durumda olduğumuza şükrettiğimiz ama aslında bundan da utandığımız, yavrumuza sarılırken diğer anneleri düşündüğümüz, yemek yerken orada insanların aç durduğunu düşündüğümüz, boğazlarımızda lokmaların düğümlendiği bir dönem. Ancak burada mükemmel bir organizasyon var. Türk halkı, Fenerbahçe camiası, herkes birlik olmuş durumda ve burada, oradaki yaralarımızı sarmak için harika bir çalışma var. Herkesten Allah’tan razı olsun. Hem buraya hem de depremzedelere yardımını ulaştıran herkese çok çok teşekkür ediyoruz. Sonuna kadar mücadele edeceğiz.  Nefes almaya devam ettikçe umudumuz da devam ediyor. Umarım bu yaşananlar gelecek için hepimize ders olur, daha büyük felaketler yaşamayız. Yardım eden herkese de çok çok teşekkür ederim.” dedi.

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımızın Başantrenörü Zoran Terzic: Çok üzgünüz, lütfen herkes destek versin

Fenerbahçe Opet’in Başantrenörü Zoran Terzic, “Böyle bir durumda bir şey söylemek çok zor, herhangi bir kelime bulamıyorum. Sadece burası için değil dünyanın her yerindeki insanların bununla ilgili paylaşımlar yaptığını, yardım topladığını görüyorum. Üzgünüm, bu olay karşısında sadece Türkiye’deki insanlar değil bütün insanlar çok üzgün ve mutsuz. Böyle organizasyonları görmekten dolayı mutlu ve gururluyum. Kulübümüz bununla ilgili çok güzel bir organizasyon yapmış ve yardım ediyorlar. Bunu görmek bir nebze de olsa beni mutlu ediyor. Buradan sadece Türkiye’de yaşayan insanlara değil tüm dünyadaki insanlara seslenmek istiyorum: lütfen yardım edin, sizin için ufak olan bir şey buradaki insanlar için çok önemli bir şey haline gelebiliyor. Lütfen destek verin. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş taraftarlarını bir arada, ortak bir şeyler yaparken görmek kalbime dokunuyor. Sırbistan’da haberleri takip ediyorum. Küçük bir yerde yaşayan yaşlı bir adam 5 – 6 bin Türk lirası toplamış ve yardım için Türkiye’ye göndermiş. Bunlar önemli. Bizim için küçük gelen bir şey başkası için çok büyük anlam ifade edebilir. Böyle bir felaket karşısında sadece Türk halkı değil, tüm dünya yardım edecektir.” dedi.

Eda Erdem Dündar: Biz de elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz. Kulübümüze de bu imkanı bize sağladığı için çok teşekkür ediyoruz.   Burada inanılmaz bir seferberlik var

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımızın kaptanı Eda Erdem Dündar, “Derin bir üzüntü içerisindeyiz. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve enkaz altında kalan vatandaşlarımızın da bir an önce kurtulmasını diliyoruz. Hava şartları da çok kötü ne yazık ki. İnşallah en kısa sürede enkaz altında çıkarılabilirler. Hepimizin önceliği depremin yaralarını sarmak. Biz de elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz. Kulübümüze de bu imkanı bize sağladığı için çok teşekkür ediyoruz.   Burada inanılmaz bir seferberlik var. Gözlerim doldu. Üzüntülü bir süreç yaşıyoruz ama inşallah bunu da atlatacağız. Sahada çalışan tüm kurtarma ekiplerine teşekkür ediyoruz. Umarım bir an önce enkaz altındaki vatandaşlarımızı da kurtarabilirler ve yaraları sarmaya başlayabiliriz. Türkiye olarak eminim herkes yardım için elinden geleni yapıyor. İnşallah en kısa sürede süreci atlatmaya çalışacağız.” diye konuştu.

Arina Fedorovtseva: Depremden etkilenen herkes için çok üzgünüm. Herkesi yardımda bulunmaya davet ediyorum

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımızın Rus oyuncusu Arina Fedorovtseva, “Yaşananlar gerçekten felaket ve korkunç. Depremden etkilenen herkes için çok üzgünüm. Şu anda en önemli olan şey yardım. Birbirimize yardımcı olmalıyız. Bu malzeme getirerek olur, para göndererek olur.  Herkesi elinden gelen yardımda bulunmaya davet ediyorum. Deprem bölgelerinde yardıma çok ihtiyaç var.  Şu anda en önemli şey bu.” dedi.

Meliha Diken: Burada kulübümüzün çok güzel bir organizasyonu var

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımızın oyuncusu Meliha Diken, “Öncelikle ülkemizin başı sağ olsun. Büyük bir üzüntüyle haberleri takipteyiz. Mümkün olduğu kadar, elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Fiziki olarak yardım edemeyen varsa da internet üzerinden bağış yapabilecek çokça yer var. Az çok demeden yardım edilirse çok çok iyi olur. Burada da kulübümüzün çok güzel bir organizasyonu var. Her gün kaç tane tırın yola çıktığını görüyoruz. İnsanlar burada çok yardımcı oluyor ve çok fazla malzeme getiriyor. Herkese çok çok teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımızın Başantrenörü Kerem Eryılmaz: Biz de hem kulüp olarak hem takım olarak hem bireysel yardım yapmak için buradayız

Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımımızın Başantrenörü Kerem Eryılmaz, “Söylenecek pek bir şey yok. İçimiz acıyor. Ülkemizin bir bölgesi ve çok büyük bir alan etkilendi. Herkes elinden geleni yapıyor. Tüm Türkiye seferber oldu. Biz de hem kulüp olarak hem takım olarak hem bireysel yardım yapmak için buradayız. Türk halkının başı sağ olsun. Yaralılar acil şifalar diliyorum. Arkada kalanlara sabırlar dilemekten başka aslında yapabileceğimiz bir şey yok. Şu anda elimizden geldiğince yardım etmek için çalışıyoruz. Benim için ayrı bir acısı da var, çünkü ben askerliğimi Kahramanmaraş’ta yapmıştım. Oranın o halini görünce içim ayrı bir bükülüyor. Bu aslında Türkiye’nin bir gerçeği ve bununla yaşamayı öğrenmemiz gerekiyor. Bugün orası, yarın burası… o yüzden bir hazırlık planımızın olması gerekiyor. Çünkü son anda yapılacak bu yardımlar bir yere kadar çare olur ama asıl olmadan önce önlemimizi almalıyız.  Bu nedenle devletin en küçüğünden başındakilere kadar herkesi göreve davet ediyoruz. Bizim istediğimiz bu. Planımız belli olsun, ne yapmamız gerektiği belli olsun. Herkesin yardımcılarını bekliyoruz. Dualarımız onlarla beraber. Bu soğukta Allah yardımcıları olsun.” şeklinde konuştu.

İzzet Ünver: Türkiye, hep birlikte bunun da üstesinden gelecektir

Voleybolcumuz İzzet Ünver, “Çok üzgünüz. Boğazımız düğümlendi diyebilirim. Türkiye, hep birlikte bunun da üstesinden gelecektir. Taraftarlarımızla, vatandaşlarımızla birlikte biz de üzerimize düşen görevi yerine getirmek için buradayız. Takım arkadaşlarımla buradayız. Umarım yaralarımızı en kısa sürede sarabiliriz. Zaman alsa da bunun üstesinden kalkacağız. Başımız sağ olsun. Aile üyelerimizi, vatandaşlarımızı, misafirlerimizi, canlarımızı kaybettik. Bunun tarifi yok. Bu bir afet değil felaket. Gerek kış şartlarıyla gerek saatle zorluğu daha da zor oldu. Fiziksel olarak gidemesek de büyük küçük yardımlarımızla, burada bulunmamızla, yardımlarla bunun üzerinden geleceğimizi düşünüyorum. Umarım en hızlı şekilde yaralarımızı sarabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Hasan Yeşilbudak: Elimizden geldiğince yardım etmeye, yaraları sarmaya çalışıyoruz

Voleybolcumuz Hasan Yeşilbudak, “Öncelikle tüm ülkemizin başı sağ olsun. Çok büyük bir afet yaşandı. 10 ilimiz de çok yakından yaşadı bunu. Biz de Fenerbahçe olarak, Fenerbahçe Voleybol olarak burada elimizden geldiğince oradaki afetzedelere yardım etmeye çalışıyoruz. Onların duygularını, hislerini paylaşmaya çalışıyoruz. Ölenlere Allah’tan rahmet, kalanlara acil şifalar diliyorum. Şu anda bazı şeyleri ifade etmek gerçekten çok zor. Benim de ailem Adana’da, onlar da çok derinden yaşadılar. Çok şükür bir can kaybımız yok. Elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz. Yaraları sarmaya çalışıyoruz. Bundan sonra da devam edeceğiz.” dedi.

Ahmet Tümer: Herkese sesimizi duyurmaya çalışıyoruz

Voleybolcumuz Ahmet Tümer, “Hepimizin boğazı düğümlenmiş durumda, çok üzgünüz. Hepimizin başı sağ olsun. Kulübümüze de çok teşekkür ediyorum. Burada inanılmaz iyi bir organizasyon var. Yardımlar artarak devam ediyor. Elimizden geldiğince yardım göndermeye çalışıyoruz. Herkese sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Buradan tüm vatandaşlarımıza da sesleniyorum; yardımlarına devam etsinler. Şu anda her canın kıymeti, önemi var. İnşallah hep birlikte atlatacağız. Sözün bittiği yerdeyiz.” diye konuştu.

Buse Naz Çakıroğlu: Hep beraber bunun altından kalkacağız
 
Milli boksörümüz Buse Naz Çakıroğlu, “Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Gerçekten çok zor bir dönemden geçiyoruz. Bu imtihan hepimizin imtihanı. Üzgünüz. Söyleyecek fazla bir şey yok. Bir şehir olduğunda çok üzülüyoruz, bir değil, iki değil 10 şehir. Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Herkesi elinden geleni yapmaya davet ediyoruz. Hepimizin arkadaşı, dostu hala orada mücadele ediyor. Umarım hep beraber bunun altından kalkacağız.” şeklinde konuştu.
 
Serhat Deniz: Fenerbahçe Spor Kulübü ailesi olarak yardım bekleyen tüm vatandaşlarımıza elimizden geldiğince yardım ediyoruz
 
Fenerbahçe Petrol Ofisi Kadın Futbol Takımımızın Geçici Teknik Sorumlusu Serhat Deniz, “Bu doğal afette rahmetli olan vatandaşlarımıza Allah rahmet eylesin. Yaralılara acil şifalar diliyoruz. Bir an önce bu yaraları sarmak istiyoruz. Kolay olmayacak ama Fenerbahçe Spor Kulübü ailesi olarak yardım bekleyen tüm vatandaşlarımıza elimizden geldiğince yardım ediyoruz. Yaralarını sarmak için elimizden gelen katkıyı ortaya koymaya çalışıyoruz. Çok üzgünüz. Ayrıca Adıyaman’da KKTC voleybol takımı kafilesi vardı. Onlardan ulaşılanlar maalesef ölü olarak bulundu. Tüm KKTC’ye de ayrıca başsağlığı diliyorum.” açıklamasını yaptı.
 
Göknur Güleryüz: Kulübüm büyük destek veriyor. Minnettarım
 
Fenerbahçe Petrol Ofisi Kadın Futbol Takımımızın kalecisi Göknur Güleryüz, “Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Kulübüm büyük destek veriyor. Minnettarım. Oranın çocuğu olarak teşekkür ediyorum. Ailemi de kulübümün yardımıyla buraya getirdim. Fenerbahçe her zaman yaptığı gibi bize ev açtı. Çok şükür ailem için mutluyum ama diğer vatandaşlarıma da benim bir nevi ailem. Hayatını kaybedenlere rahmet diliyorum, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Bu süreci inşallah birlik olarak atlatabiliriz.” diye konuştu.
 
Fotoğraflar: Altan Göçer, Burak Saltık, Ahmet Hopyar, Semih Bahadır


İyi ki varsınız, sonsuz teşekkürlerimizle…

11 Şubat 2023 Cumartesi 19:48

Ülkemizi yasa boğan deprem felaketinin ardından Afet Bölgesi Yardım Kampanyamıza katılan, gönüllü olarak çalışan her bir vatandaşımız, iyi ki varsınız.

Elimizden geldiğince gücümüz yettiğince çalışmaya devam.


Ülke tarihimizin en zor günlerinde, bizi biz yapan gerçeği hatırlıyoruz: “Birlik ve beraberlik bizim #kanımızdavar! Yaralarımızı hep birlikte saracağız…”

14 Şubat 2023 Salı 17:07

6 Şubat 2023’te, dünya tarihinin en ağır felaketlerinden, ülke tarihimizin en acı günlerinden birini yaşadık.

10 şehirde, milyonlarca yurttaşımızı etkileyen,
Canlarımızı bizden alan,
Türkiye’mizi yasa boğan,
Kelimelerin kifayetsiz, gözyaşlarımızın çaresiz kaldığı,
Bize, milletçe birlik ve beraberliğin kanımızda var olduğunu bir kez daha gösteren derin bir acı…

Şimdi, üzüntümüzün tarifsiz olduğu bugünlerde yaralarımızı birlikte saracağız diyor,
Kızılay ile birlikte kan bağış kampanyası başlatıyor, 3 gün boyunca stadımızı kan bağışına açıyoruz. 

Depremden kurtulan, tedavi altında olan canlarımıza can olmak için herkesi kan vermeye davet ediyoruz.

16 Şubat 2023 Perşembe günü, Başkanımız, yöneticilerimiz, sporcularımız, çalışanlarımızla ilk adımı atacağımız kan bağış kampanyasında,
Birlik ve beraberlik bizim #kanımızdavar diyor,

16-17-18 Şubat 2023 tarihlerinde üyelerimizi, taraftarlarımızı ve tüm halkımızı kan bağışlamaya davet ediyoruz.

16-17 Şubat: 09.00-21.00  /  18 Şubat: 10.00-22.00

Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi, Şefik Bey Sokak, Fenerium Tribünü Girişi (Yürüyen Merdivenler), Kan Bağış Noktası

Kan Bağışı Alınmasına Engel Oluşturan Nedenler Arasında En Sık Karşılaşılanlar;

 • Kişinin 18 yaşından küçük olması.
 • Kişinin 65 yaşından büyük olması.
 • Kişinin 60-65 yaş aralığında olup, ilk kez kan verecek olması.
 • Kişinin 50 kilogramın altında olması.
 • Kişinin yanında T.C. Kimlik Numaralı ve fotoğraflı bir resmi kimlik belgesinin bulunmaması.
 • Kişinin kendini iyi ve sağlıklı hissetmemesi (Ateş, öksürük, vb. şikayetlerinin olması).
 • Kişiye son bir yıl içinde kan ve kan ürünü transfüzyonu yapılması.
 • Kişide Hepatit B ve Hepatit C Virus enfeksiyonu öyküsü olması.
 • Kişide HIV Pozitifliği / AIDS Enfeksiyonu veya bu kişilerle yakın temas öyküsü olması.
 • Kişinin uyuşturucu kullanımı.
 • Kişinin diabet (Şeker) hastası olup insülin kullanımı (İnsulin kullanmayan ve kan şekeri kontrol altında olan diabet hastaları kan bağışı yapabilir).
 • Kişinin son bir yıl içinde ameliyat, endoskopi, hacamat, dövme gibi girişimsel işlemler yaptırması.
 • Kişide kanser öyküsü olması.
 • Kişide epilepsi (Sara) ve felç (İnme) öyküsü olması.
 • Kişiye damar içi stent takılması.
 • Kişiye organ nakli gerçekleştirilmesi.
 • Kişinin 1980-1996 yıllarında Büyük Britanya’da 6 aydan fazla bulunması.

Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan

Depremden kurtulan ve tedavi altında olan canlarımıza can olabilmek adına herkesi kan bağışı kampanyamıza davet ediyorum

14 Şubat 2023 Salı 19:29

Genel Sekterimiz Burak Çağlan Kızılhan, 6 Şubat 2023’te dünya tarihinin en ağır felaketlerinden, ülke tarihimizin en acı günlerinden birini yaşadığımız deprem felaketi sonrasında yaraları sarmak için gerekli tüm adımları atan Kulübümüzün bu kez Kızılay ile önemli bir iş birliğine imza atarak ‘Birlik ve beraberlik bizim #kanımızdavar! Yaralarımızı hep birlikte saracağız…’ dediği kampanyaya dair açıklamalarda bulundu.

Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan, kan bağışı kampanyamızı Fenerbahçe TV’ye şu şekilde değerlendirdi:

6 Şubat 2023’te dünya tarihinin en ağır felaketlerinden, ülke tarihimizin de en acı günlerinden birini yaşadık. 10 farklı şehrimizde milyonlarca yurttaşımızı etkileyen, canlarımızı bizden alan tüm ülkemizi, Türkiye’mizi yasa boğan bir felaket. Tabii ki üzüntümüzün bir tarifi yok. Ama bugünlerde bir nebze olsun birlikte olmak ve yaralarımızı sarmak adına Kızılay ile birlikte kan bağışı kampanyamızı başlatıyoruz. Kan bağışı kampanyası 16 Şubat Perşembe günü başlayacak. 3 gün boyunca da Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde sürecek. 16 ve 17 Şubat tarihlerinde 09.00’da başlayacak ve 21.00’da bitecek, 18 Şubat Cumartesi günü de 10.00’da başlayıp 22.00’da bitecek. Depremden kurtulan ve tedavi altında olan canlarımıza can olabilmek adına herkesi kan bağışı kampanyamıza davet ediyorum.”


Depremzede Mehmet Akif Ağaç’ı stadımızda ağırladık

15 Şubat 2023 Çarşamba 16:29

Depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş’ta enkazdan kurtarılan ve İstanbul’a gelen Fenerbahçe taraftarı Mehmet Akif Ağaç’ı stadımızda konuk ettik.

Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’ni gezen 15 yaşındaki taraftarımız, kendisine bu imkânı sunan Kulübümüze teşekkür etti ve hayalini gerçekleştirdiğini söyledi.

Yaralarımızı birlikte saracağız.


4 büyük kulübün başkanları ve futbolcuları ‘Türkiye Tek Yürek’ ortak yayınında depremzedeler için bağış topladı

15 Şubat 2023 Çarşamba 23:25

Ülkemizi yasa boğan deprem felaketinin yaralarını sarmak amacıyla düzenlenen ‘Türkiye Tek Yürek’ yardım kampanyası ortak yayınında dijital, ulusal, bölgesel ve yerel TV ve radyo kanalları bir araya geldi.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve başta Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa olmak üzere birçok ilimizi etkileyerek ülkemizi yasa boğan deprem faciası yüreklerimizde derin yaralar açtı.

Bu yaraları sarmak için düzenlenen ve Fenerbahçe Televizyonu’ndan da yayınlanan ‘Türkiye Tek Yürek’ yardım kampanyasında ülkemizin 4 büyük spor kulübünün başkanları da tek yürek oldu.

Başkanımız Ali Y. Koç’un yanı sıra Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ve Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ile kaptanımız Altay Bayındır, Galatasaray futbolcusu Kerem Aktürkoğlu ve Beşiktaş futbolcusu Cenk Tosun canlı yayına stüdyodan katıldı ve yayının bir bölümünde depremzedeler için telefonla gelen bağışları topladı.

Acun Ilıcalı, Nihat Hatipoğlu, Pelin Çift, Çağla Şikel, Tümer Doğru, Nazlı Çelik, Deniz Bayramoğlu ve Didem Arslan Yılmaz moderatörlüğünde yapılan ortak yayında siyaset, iş, spor ve sanat dünyasının önde gelen isimleri ve vatandaşlarımız depremzedelere destek oldu.

Toplanan bağışlar depremzedeler için AFAD ve Kızılay’a aktarılacak.


Depremzede Mehmet Akif Ağaç, Samandıra Can Bartu Tesislerimizde Teknik Direktörümüz Jorge Jesus ve futbolcularımızla buluştu

16 Şubat 2023 Perşembe 11:49

Depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş’ta enkazdan kurtarılan ve İstanbul’a gelen Fenerbahçe taraftarı Mehmet Akif Ağaç, bugün Samandıra Can Bartu Tesislerimizi gezdi.

Dün misafirimiz olan ve Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde konuk ettiğimiz 15 yaşındaki taraftarımız, bugün de Can Bartu Tesislerimizde konuğumuz oldu. Teknik Direktörümüz Jorge Jesus, teknik ve idari heyetimiz ile futbolcularımızla bir araya gelen Mehmet Akif Ağaç, tesislerimizi de gezdi.


Acımız Tarifsiz

16 Şubat 2023 Perşembe 16:18

Ülkemizin yaşadığı deprem felaketinin ilk gününden itibaren ulaşmaya çalıştığımız İskenderun Fenerium Mağaza Müdür Yardımcımız Emre Gök ve Antakya Palladium AVM Fenerium satış danışmanımız Gökhan Dalmış’ın vefat haberlerini derin üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Emremize, Gökhanımıza ve kıymetli çalışanlarımızın hayatlarını kaybeden aile bireylerine Allah’tan rahmet, yakınlarına ve camiamıza başsağlığı dileriz.

Fenerbahçe Spor Kulübü


Başkanımız Ali Y. Koç

Futboldaki bu dayanışma ruhu inşallah daha fazla güçlenerek devam eder

16 Şubat 2023 Perşembe 20:28

Başkanımız Ali Y. Koç, Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Uğur Dündar ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde oynanacak olan Trabzonspor – Basel müsabakasını izlemek üzere TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ve kulüp başkanlarıyla birlikte Şenol Güneş Spor Kompleksi’ne gitti.

Mücadele öncesi Başkanımız Ali Y. Koç yaptığı açıklamada, “İlk günden beri yaralarımızı birlikte saracağız diyoruz. Eşsiz, takdire şayan bir dayanışma ruhu ülkemize hâkim. Bunun doğrultusunda da biz futbol ailesi olarak birinci günden itibaren elimizden gelen her şeyi yaptık. Birbirimize destek olduk. Bugün de buraya Sayın Ahmet Ağaoğlu başkanın daveti üzerine bir ve bütün olarak gelebilen bütün kulüpler, Trabzonspor’u desteklemeye geldik. Ne yazık ki hayat da bir şekilde devam ediyor. Söyleyeceğim bir şey var. Depremin, kıyametin, felaketin yarattığı bu dayanışma ruhu inşallah futbolda biraz daha kalıcı olur. Birbirimizle yaraşırken, kavga ederken, yer geldiği zaman belaltı vururken, görüyoruz ki dünyada çok daha önemli problemler var. Bu da bizlere ders olsun. Futboldaki bu dayanışma ruhu inşallah daha fazla güçlenerek devam eder.” dedi.


Yardım tırlarımız afet bölgesine ulaşmaya devam ediyor

17 Şubat 2023 Cuma 10:10

Kulübümüzün başlattığı yardım kampanyası çerçevesinde stadımızda toplanan yardım malzemeleri tırlara yerleştirilerek afet bölgesine gönderiliyor.

İstanbul’dan yola çıkan tırlar, AFAD’la koordineli bir şekilde belirlenen noktalara ulaşmaya devam ediyor.
 
Malzemeler tırlardan indirilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Yaralarımızı hep birlikte saracağız.


Teknik Direktörümüz Jorge Jesus: Hepimizin elinden geldiğince yardımcı olması çok önemli

17 Şubat 2023 Cuma 17:22

Teknik Direktörümüz Jorge Jesus, Kulübümüzün deprem felaketi sonrasında yaraları sarmak için Kızılay ile birlikte ‘Birlik ve beraberlik bizim #kanımızdavar!’ diyerek başlattığı Kan Bağışı kampanyasına destek oldu.
 
Stadımızda yapılan kan bağışı alanını ziyaret eden ve Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulunan Teknik Direktörümüz Jorge Jesus, bu tür kampanyaların önemine değindi. Deneyimli çalıştırıcı, “Hepimizin elinden geldiğince yardımcı olması çok önemli. Herkes imkânı doğrultusunda yardım etmeli diye düşünüyorum. Acı çeken insanlar için bu tür dayanışma kampanyaları çok önemli. Çok fazla insan acı çekiyor. Bu tarz jestler, en azından bazı insanlara dokunabilmemize, bazı insanlara yardım edebilmemize sebep oluyor. O yüzden bu tarz yardımların önemli olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Dün tesislerimizi ziyaret eden ve Futbol Takımımızla bir araya gelen depremzede Mehmet Akif Ağaç ile ilgili de Teknik Direktörümüz Jorge Jesus, “Bildiğim kadarıyla depremde ailesini kaybetti. Onun yüzünde bir nebze gülücük oluşturabildiysek, ne mutlu bizim için. Çok sevdiği kulübü Fenerbahçe’nin tesislerini ziyaret etme fırsatı buldu. Onu birazcık bile mutlu edebildiysek ne mutlu bize. Çünkü acı çeken insanların kalbine dokunmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.


45. tırımız da depremzedelere yardım malzemeleri götürmek üzere yola çıktı

17 Şubat 2023 Cuma 18:34

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve başta Hatay, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Şanlıurfa olmak üzere birçok ilimizde hissedilen depremlerden etkilenen vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Kulübümüz tarafından başlatılan Afet Bölgesi Yardım Kampanyası kapsamında toplanan yardım malzemelerini taşıyan 45. tır da yola çıktı.

Kulübümüzün deprem felaketinin ardından başlattığı yardım kampanyasına taraftarlarımız ve vatandaşlarımız yoğun katılım gösteriyor. Fenerium’dan battaniye, kazak, atkı, bere gibi kışlık malzemeler de afet bölgesine gönderiliyor. Toplanan malzemeler, kulüp çalışanlarımız, taraftralarımız ve vatandaşlarımız tarafından sınıflarına göre bölümlere ayrılıyor. Kolileme işlemlerinin ardından malzemeler daha sonra tırlara yükleniyor.

Başkanımız Ali Y. Koç, Başkan Vekilimiz Erol Bilecik, Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, teknik ve idari kadrolarımız ile sporcularımız ve ünlü isimler malzeme toplama alanına gelerek çalışmalara katıldılar.

Depremin neden olduğu yaraları sarmak için Kulübümüzün Kadıköy Belediyesi ile koordineli olarak sürdürdüğü Afet Bölgesi Yardım Kampanyası için çok sayıda vatandaşımız, AFAD ihtiyaç listesindeki malzemeleri Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi Fenerium tribünü otopark girişine getirerek yardımda bulunuyor.

Deprem bölgesindeki çocuklarımız için paketler hazırlanıyor

Kahramanmaraş ile birlikte 10 ilimizi etkileyen deprem felaketinin ardından AFAD ile birlikte hareket ederek Stadımızı yardım koordinasyon merkezi haline getiren ve hazırlanan yardımları tırlar aracılığıyla bölgeye sevk eden Kulübümüzde, bölgedeki çocuklar da unutulmadı.

AFAD’ın hazırlamış olduğu ihtiyaç listesinde yer alan ürünler hazırlanırken, paketleme bölümündeki gönüllü ekiplerimiz, yaraları bir nebze olsun sarmak amacıyla afetzede çocuklarımız için üzerlerinde notlar yazılı oyuncakları paketleyerek hazır hale getirdi.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bir kez daha Türkiyemize başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar, deprem bölgelerindeki tüm arama kurtarma ekiplerine güç ve kuvvet diliyoruz.

Dualarımız sizinle…