Menü Kapat

Şampiyonluk Namzedi

Şampiyonluk Namzedi

Tarih 2 Mart 1958… Fenerbahçe ve Galatasaray kadın voleybol takımları karşı karşıya geliyor. O zamanların sürekli “Şampiyonluk Namzedi” ve sürekli şampiyonu Fenerbahçe’nin kazandığı maç haberini buraya almak istedik. Fenerbahçe’nin şampiyon kızlarının büyük başarılarını bilmekle beraber, bunlar maç maç listelenmediği için, bulduğumuz her bilgi kıymetli…

Fenerbahçe Tarihi Çalışma Organizasyonu


Fenerbahçeli Kızlar Galatasaray’ı Yendi

Fenerbahçe dün, son zamanlarda hasret kaldığı bir galibiyet elde etti. Ezeli rakibi Galatasaray’ı bir branşta yendi… Evet, dün saat 16’da Teknik Üniversite salonunda her iki takımın kız voleybolcuları birinci devre lig maçları liderliği için karşılaştılar. Fenerbahçeli kızlar hakim bir oyundan sonra Galatasaray2ı üç sette 15-12, 15-9 ve 15-4 mağlup ederek Sarı-Lacivertli kulübe futbol ve basketbol takımlarının kazandıramadığı bir galibiyet hediye ettiler.

Takımlar

Fenerbahçe: Ayten Salih (Kaptan), Seta Yağcıoğlu, Nazmiye Kor, Güngör Demirel, Güneş Çapa, Mahiru Akdağ.

Galatasaray: Ünman (Kaptan), Oya Çapa, Seda, Taner, Ayda, Şeniz.

Bu müsabakadan önce yapılan erkeklerarası birinci küme voleybol lig maçlarında Beyoğluspor Kurtuluş’u, Fenerbahçe Ayvansaray’ı, Bakırköy de İstanbul Teknik Üniversitesi’ni üçer sette (3-0) mağlup etmişlerdir.

3 Mart 1958 – Milliyet Gazetesi


Şampiyonluk Namzedi

Bir Cevap Yazın