Menü Kapat

12 Mayıs 2012

12 Mayıs 2012, Fenerbahçelilere düzenlenen suikast girişimlerinin en büyüğüydü. Mustafa Oduncu ağabeyimizin bilgi derlemesini, müsaadesiyle sitemize aldık… Kulübümüzün söylediği gibi: UNUTMAYACAĞIZ!

Fenerbahçe Tarihi Çalışma Organizasyonu


Unutmayacağız

 “12 Mayıs’taki maçtan evvel İstanbul polisi gaz stoku yapıyor.”

“Gece görüş özelliği olan bir helikopter tahsis ediyor.”

“Normal kadronun 3 katıyla oraya geliyor.”

“İlk defa alçak bir frekansın dışında bir kanal tahsis ediyor.”

Peki neden?

Kadınlar, çocuklar canları ile boğuşurken Fenerbahçeli yöneticilerin kupayı soyunma odasında verilmesi teklifine Ünal Aysal’ın “Kupayı almadan gitmeyeceğiz. Gerekirse sabah 7’ye kadar bekleriz. O kupayı sahanın ortasında alacağız!” sözleri ve başbakana açılan telefon…

Unutanlar, bilmeyenler, bilmek istemeyenler ve FETÖ borazanlığı yapanlar için ek bilgi;

FETÖ’nün derbi provokatörü polis müdürleri orantısız güç talimatını böyle vermişti:

“Elde ne varsa hepsini sıkın!”

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca “Futbolda Şike Kumpası” iddianamesi hazırlandı. Buna göre; FETÖ 15 Temmuz darbe girişimine kadar bir dizi olayı planlayıp devreye soktu ve dönemin hükümetini devirmeyi planladı.

Futbol camiasını kontrol altına almayı hedefleyen örgüt, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynanan ve beraberlikle biten maç sonrasında hiçbir gerekçe yokken stattan çıkmaya çalışan Fenerbahçe taraftarına biber gazı ve tazyikli su sıktı. Soyunma odası koridorlarına kadar gaz sıkıldı.

Sokakların savaş alanına döndüğü, polis araçlarının ters çevrilip yakıldığı ve birçok işyeri ve mekânın zarar gördüğü olaylar sonrasında Fenerbahçe, 6 maç seyircisiz oynama ve para cezası aldı.

Olayların fitilini ateşleyen, dönemin Çevik Kuvvet’ten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Avcu ile Çevik Kuvvet Şube Müdürü Muhammet Fatih Sarıyıldız’dı.

Stadyuma 800 metre mesafedeki benzin istasyonunun önünde iki polis aracı ters çevrilip ateşe verilmişti. İstasyonun tam karşısındaki binanın çatısına canlı yayın için maçtan önce kamera kuran FETÖ’nün kapatılan haber ajansı Cihan, olayları tüm televizyon kanallarından canlı vermişti.

Ve Stadyum… Kadın çoluk çocuk canları için sağa sola kaçarken, Fenerbahçe yönetimi kupanın soyunma odasında verilmesini önermiş fakat Terim buna karşı çıkmış ve Abdürrahim Albayrak aracılığı ile Başbakanı aratarak valiliğe talimat verilmesi istenmişti. Albayrak ise bunu övünerek anlattı.

Oduncu | 12 Mayıs 2012


12 Mayıs 2012

12 Mayıs 2012

12 Mayıs 2012

Bir Cevap Yazın