Menü Kapat

Fenerbahçe Tarihi Hazineleri

Bugünden itibaren, orijinalinden tarama fırsatı bulup arşiv sahibine iade ettiğimiz fotoğrafları #FenerbahçeTarihiHazineleri #’i altında yayınlayacağız. Şüphesiz aralarında “Ben bunu gördüm” diyecekleriniz de olacaktır ama en azından hep birlikte toplandıkları yeri biliriz. :)


Fenerbahçe’nin büyük Başkanı Şükrü Saracoğlu, Ankara’da bir maçtan sonra kulübünün sporcularını tebrik ediyor. (Halit Deringör Arşivinden)

Halit Deringör arşivinden muazzam bir “Haydarpaşa Lisesi” fotoğrafı… Soldan dördüncü Müzdat Yetkiner, altıncı Halit Deringör, en sağda ise sanki Sabri Kiraz var…

Muhteşem bir fotoğraf… Fenerbahçe geliyor! Muhtemelen Molnar’ın (sağdan ikinci) 1947 yılındaki ilk gelişi. En solda Halit Deringör, yanında Murat Alyüz ilk tanıdıklarımız. Arkada şapkalı ve karizmatik Cem Atabeyoğlu…

İki büyük Fenerbahçeli; Halit Deringör ve Kemal Sunal.

Kıymetli büyüğümüz Seyhun Binzet’in Fenerbahçe tarihine kazandırdığı iki muhteşem fotoğraf.

Birincisi “Küçük Şeytanlar” : Muammer Tokgöz, Fahir Ülgür, Feridun Bugeker, Kamil Ekin, Fikret Kırcan, Mehmet Ali Has, Müzdat Yetkiner, Selahattin Ünlü, Abdullah Matay, Burhan Sargın, Akgün Kaçmaz.

İkincisi ise sanki boks takımı.

Kıymetli ağabeyimiz Müzdat Dağlaroğlu arşivinden harika bir fotoğraf… Sağ üstte Ziya Şengül ile Şükrü Birand, hemen yanlarında Rüştü Dağlaroğlu, onun da yanında Erdal Kocaçimen. Önde gözlüklü Müzdat ağabey, bize göre sağda annesi hanımefendi, solda ise otobüsümüzün şoförü.

Bir zamanlar Türk futbol millî takımı. Yaşar Mumcu, Ogün Altıparmak, Nedim Doğan, Şükrü Birand, Fevzi Zemzem, Onursal Uraz, Fehmi Sağınoğlu, Tuncay Becedek, Sabahattin Kuruoğlu, Nihat Akbay ve Kaptan Şeref Has. (Ali Can Küçükcan ağabeyimiz sağ olsun, bütün isimleri yazdı.
Çubuklu forma nedir? Nasıl Taşınır? İşte Şeref Has!

Şeref Has, Yılmaz Şen & Ercan Aktuna (Türk futbol millî takımı)

Yıldırım Karakaplan Arşivi | Bayram Dinsel, Hakkı Gürüz, Sulhi Garan, Dündar Karakaplan ve Ferenc Puskás.

Yıldırım Karakaplan Arşivi | Bayram Dinsel, Hakkı Gürüz, Sulhi Garan, Dündar Karakaplan ve Ferenc Puskás.

#FenerbahçeTarihiHazineleri | Şeref Has ve Yaşar Mumcu

#FenerbahçeTarihiHazineleri | Lefter Küçükandonyadis, Şeref Has ve Can Bartu

#FenerbahçeTarihiHazineleri | Muhteşem bir millî takım fotoğrafı ile karşınızdayız. Koltukta “Sarı Kanarya” Cihat Arman, arkasında birbirinden müthiş futbolcular: Varol Ürkmez, Şükrü Birand, İsmail Kurt, Şeref Has, Talat Özkarslı, Ali İhsan Okçuğlu, Yılmaz Gökdel, Ziya Şengül, Metin Oktay, Sanlı Sarıalioğlu, Can Bartu ve Cihat Arman

#FenerbahçeTarihiHazineleri | Fenerbahçe-Hamburg. Şeref Has ve Uwe Seeler.

#FenerbahçeTarihiHazineleri | Fenerbahçe-Hamburg. Şeref Has, Uwe Seeler ve Özcan Arkoç.

#FenerbahçeTarihiHazineleri | Fenerbahçe-Hamburg. Şeref Has, Uwe Seeler ve Özcan Arkoç.