Menü Kapat

Halit Deringör Albümü

Halit Deringör, Fenerbahçe’nin 1959 öncesi şampiyonluklar kuşağının hayatta kalan son ismiydi. 2018 yılındaki vefatı Fenerbahçe Spor Kulübü için bir çağın kapanışı oldu. Seneler içinde sahada yıkılmayan futbolu, basında eğilip bükülmeyen bir kaleme dönmüş; Halit Deringör ismi Türk kulüpçülük tarihine asla silinmeyecek izler bırakmıştı. Bir ömür süren ve dürüstlükle Fenerbahçe’ye adanmış bir mücadele hayatının hatıralarını “Halit Deringör Albümü” ile Fenerbahçe tarihine hediye etmekten dolayı gururluyuz.

Bu birbirinden kıymetli yadigarları muhafaza eden Halit ağabey’in rahmetli eşi Ruhnevaz Deringör hanımefendinin manevi huzurunda saygıyla eğiliyor; fotoğrafları dijitalleştirmemiz için bizlere emanet eden kızları Gülderen Arca ve Güldehen Deringör hanımefendilere sonsuz teşekkür ediyoruz.

Twitter hesabımızda da günlük olarak yayınladığımız resimleri, bu safada toplayacağız. Bittiğinde dört başı mamur bir albüm olacak..

Çağımızın meşhur kavramı “Büyük Resim”e gelince… Bizler görür müyüz, görmez miyiz, bilinmez fakat günün birinde Fenerbahçe Spor Kulübü kurumsal kimliği, kronolojik bir tarih değerlendirme anlayışına sahip olacak ve 28 şampiyonluğun 5 tanesinde (114 maç 38 gol ile) büyük pay sahibi olan Halit Deringör ve onun gibi arkadaşlarını sonsuz bir minnetle yâd etmenin yollarını bulacaktır.

O güne kadar bu görev bize emanet…

Fenerbahçe Tarihi Çalışma Organizasyonu


Halit Deringör Albümü