Menü Kapat

Fırt Gırgır’a Karşı

Fırt Gırgır'a Karşı

Haluk Kılıç ağabeyin yolladığı müthiş Fırt serilerinden birinde aşağıdaki Fırt Gırgır’a Karşı maçı çıktı.

Başta büyük Fenerbahçeliler Oğuz Aral ve Tekin Aral olmak üzere, Türk halkının yüzünü güldüren ustaları saygıyla anıyoruz.

Fenerbahçe Tarihi Çalışma Organizasyonu


Asrın Maçında

Fırtspor 2 – 7 Gırgırspor

Fırtspor çok çok üstün oynadığı karşılaşma boyunca rakibine göz açtırmadı.

Gırgırspor’un attığı yedi gol de ofsayttı

Macit Kunduz yazıyor

Fırtspor maça adeta fırtına gibi girdi. Daha 2. dakika dolmadan Nuri, Latif’in pası ile rakip 18’e daldı. Tam şutunu çekiyordu ki… Oğuz Aral, Nuri’nin kulağına eğilip “Bu golü atarsan ben de seni Gırgır’dan atarım” deyince Fırt bir golden oldu.

Fırt’ın bunaltıcı baskısı devam ederken Behiç’in dizine çarpan top Fırt filelerine takıldı.

Fırt 0 – 1 Gırgır

Fakat bu gol Fırt’ı yıldırmadı. Evet, işte Muammer nefis çalımlarla asfalta kaçan topu kapıp nefis çalımlarla Gırgır kalesine iniyor. Ama o da ne? Evet, evet hain Oğuz Aral arabasını kalenin önüne çektiği için Fırt’ın bir golünü daha yiyor.

Dakika 28… Fırt gene atakta Hasan’ın pası ile Gırgır ceza sahasına giren Şevket, Oğuz Aral’ın bir tekmesi ile yuvarlanıyor. Penaltıı, penaltııı. Fakat Oğuz Aral, orta hakem Altan Erbulak’a bir yüz kâat toka edince hakem oyna işareti veriyor.

Fırt gene hücumda… Reha topu kaptı ilerliyor, ilerliyor şut ve goooooooll!

Fırt 1 – 1 Gırgır

Beraberlikten sonra Fırt iyice açıldı. İşte top Nuri’de tek başına daldı şut ve kenarda duran köfte arabasına çarpan top Gırgır filelerinde.

Fırtspor 2 – 1

Gırgır Bu gollerden sonra Gırgırspor 6 gol atıyor ama hepsi de ofsayt ve Gırgırspor’un çamurluğu yüzünden olduğu için golleri anlatmaya bile değmez.

Gündüz Gözlüğüyle

Fırtspor – Gırgırspor Maçının Düşündürdükleri

Maçın oynandığı Belediye arsası futbola pek elverişli olmamasına rağmen futbolcular hem rakipleri ile hem de sahada otlayan koyunlarla çok iyi mücadele ettiler. Maçı izlerken “İşte futbol bu” dedim. Çünkü öylesine komple bir karşılaşmaydı ki, 90 dakika futbol, karate, güreş, binicilik, hatta boks sporundan örneklerle doluydu.

İnanın Fırtspor ve Gırgırspor gençlerinin bu bale güzelliğindeki oyunlarını seyrederken, suratıma çarpan bir top yüzünden gözyaşlarımı tutamadım.

Aslında bu maç için yazılacak çok şey var. Ama eve gitmem lâzım… Hadi eyvallah…


Fırt Gırgır'a Karşı

Fotoğraf-1) Soldan Sağa: Tekin Aral, Rıza, Lütfü, Oğuz Aral, Reha, Sarkis, Latif, Muammer, Hasan, Nuri. Çömelikler: Behiç, Şevket, Zafer. En arka tarafta da evler gözüküyor. (Foto: Macit Kunduz)

Fotoğraf-2) Yukarıda maçı Gırgırspor’un kazanması için her türlü çamurluğu yapan ve Fırtspor futbolcularını ölümle tehdit etmekten çekinmeyen vahşi liberosu Oğuz Aral’ı Hasan Kaçan’a bazı şeyler söylerken görüyorsunuz.

Bir Cevap Yazın